Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

#VilniusLeaks: Edmundas Jakilaitis ir Remigijus Šimašius vienas kitam skelbia karą

Edmundas Jakilaitis ir Remigijus Šimašius įsivėlė į rimtą žodžių karą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Edmundas Jakilaitis ir Remigijus Šimašius įsivėlė į rimtą žodžių karą
Šaltinis: 15min
0
A A

Žurnalistas, LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ vedėjas Edmundas Jakilaitis kimba į atlapus naujajai Vilniaus valdžiai. Meras Remigijus Šimašius skolingas nelieka ir užsimena E.Jakilaitį skųsiąs prokurorams.

Konflikto centre – žlugusios avialinijos „Air Lituanica“. Trečiadienį E.Jakilaitis paviešino R.Šimašiaus, jo patarėjo Aleksandro Zubriakovo ir Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės Almos Vaitkunskienės susirašinėjimą dėl „Air Lituanica“.

E.Jakilaitis informaciją pateikia porcijomis

„Šią savaitę FB skaitytojams taps visiškai aišku, kada priimtas sprendimas uždaryti oro linijas, kas sprendimą priėmė, koks šioje istorijoje Almos Vaitkunskienės, Arūno Šikštos, Prezidentūros ir Susisiekimo ministerijos vaidmuo.

Taip pat paaiškės, kad jau priėmus sprendimą oro bendrovę uždaryti buvo gaunami investuotojų pasiūlymai, į kuriuos NIEKAS neatsakė. Ketinu paskelbti ir komercinių pasiūlymų turinį. 

O dabar pirmas fragmentas – likus keturioms dienoms iki oficialaus pranešimo apie „Air Lituanica“ veiklos stabdymą Vilniaus merui rūpėjo tik komunikacija. Daugiau detalių rytoj“, – rašo E.Jakilaitis.

Vasara – toks metas – įvykių mažoka. Mano „Dėmesio centre“ atostogauja, todėl šią savaitę gerbiamus FB gyventojus ketinu...

Posted by Edmundas Jakilaitis on Wednesday, July 15, 2015

Netrukus žurnalistas į viešumą paleido antrą nutekinto susirašinėjimo dalį, kur Vilniaus valdžiai prikiša cinišus veiksmus „Air Lituanica“ atžvilgiu.

„Dar kelios Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų mintys jiems pačiais svarbiausiais – viešųjų ryšių klausimais – artėjant iš anksto suplanuotam AirLituanica uždarymui.

Originaliai skamba mero patarėjo patarimas merui: 
„Tik nereikia apsiimt keleivių gelbėtojo vaidmens, čia ne mūsų projektas...“

Šis susirašinėjimas vyksta praėjus jau dviems dienoms nuo priimto galutinio sprendimo stabdyti oro linijų veiklą ir likus dviems dienoms iki pranešimo visuomenei.

Pijaras valdo.

Tuoj bus daugiau...“ – toliau intriguoja E.Jakilaitis.

Dar kelios Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų mintys jiems pačiais svarbiausiais – viešųjų ryšių klausimais – artė...

Posted by Edmundas Jakilaitis on Wednesday, July 15, 2015

Ketvirtadienį ryte žurnalistas išleido ir trečiąją „kompromato“ dalį – estų kompanijos „Infortar AS“ pasiūlymą Vilniaus savivaldybei ir Susisiekimo ministerijai.

„Estijos investicinio fondo pasiūlymas dėl AirLituanica veiklos nauju pavidalu, bet išsaugant prekės ženklą, lietuviškas įgulas, plečiant skrydžių geografiją ir orlaivių parką. Man atrodo, kad tai yra kur kas geriau nei stabdyti veiklą ir iki tol išleistus mokesčių mokėtojų milijonus išmesti į balą“, – rašo E.Jakilaitis.

Tiesa, pasiūlymas į gelbėjimo planą nepanašus. Estai siūlo kurti naujas avialinijas, konstatuoja, kad „Air Lituanica“ nėra gyvybinga, o iš žlugusių avialinijų norėtų pasilikti nebent prekės ženklą.

R.Šimašius gėdina E.Jakilaitį

Vilniaus meras R.Šimašius skolingas neliko. Ypač jis įpyko dėl paviešinto jo, A.Vaitkunskienės ir A.Zubriakovo elektroninio susirašinėjimo.

„Mane perspėdavo, kad savivaldybės mailą kontroliuoja tie, kam gerų pokyčių savivaldybėje nereikia. Neklydo.

Gerai, kad neturiu ko slėpti.

Ir, o taip – didžioji nuodėmė – sprendimus planuojame, kaip žmonėms paaiškinti galvojame.

Kas dar gali būti mailuose – dalinamės sėkmėmis ir nesėkmėmis. Dar kokiam maile gal kokį vagį vagiu pavadinau...

Edmundai Jakilaiti, kaip jaučiatės?“ – rašo R.Šimašius.

Nėra ką ir pridurti...Nors padoriems žmonėms ir elementarių padorumo taisyklių turėtų pakakti.

Posted by Remigijus Šimašius on Wednesday, July 15, 2015

Netrukus meras atsikirto ir į E.Jakilaičio nutekintą estų pasiūlymą. Ir nepraleido progos įgelti savo oponentui.

„Tik viena detalė – neturiu visiškai ko slėpti. Tiesiog pridedu šiek tiek konteksto, kuris gal leis geriau susigaudyti kas prie ko.

Žurnalistams irgi atsakysiu į visus klausimus. Jei reikia, ir daugiau savo elektroninių laiškų nuleakinsiu“, – rašo R.Šimašius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min