Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 28d. 19:27

Efraimas Zuroffas apie „Vakaro žinių“ straipsnį: tai – begėdiška antisemitinė ataka prieš Lietuvos žydus

Laikraščio straipsnis papiktino žydų bendruomenę.
crownheights.info nuotr. / Laikraščio straipsnis papiktino žydų bendruomenę.

Simono Wiesenthalio centras išreiškė pasipiktinimą Lietuvos dienraščio „Vakaro žinios“ paskelbtu straipsniu. Pranešama, kad centras „pasišlykštėjo“ gruodžio 21 dienos „Vakaro žinių“ numerio straipsniu, kuriame piktinamasi, jog valdžia finansiškai parėmė žydų organizacijas.

Simono Wiesenthalio centras tai pavadino „begėdiška antisemitine ataka prieš Lietuvos žydų bendruomenę“.

Izraelio naujienų agentūra JTA rašo, kad centrą itin papiktino pirmasis laikraščio puslapis, kuriame išspausdinta didelė žydų religinės „Chabad Lubavič“ chasidų bendruomenės rabino Šolomo Ber Krinsky nuotrauka, kurioje jis pakelęs pirštą. Virš nuotraukos stambiu šriftu užrašyta „Žydai“, o po juo smilkesniu šriftu pridedama „nemato reikalo mokėti „Sodrai“.

Simono Wiesenthalio centro direktorius Efraimas Zuroffas pareiškė, kad „Vakaro žinių“ antraštė ir fotografija „sukuria klaidingą įspūdį, kad žydai apiplėšinėja Lietuvos žmones“.

„Toks įžūlus antisemitinis melas yra smerktinas ir pavojingas finansinių sunkumų persekiojamoje Lietuvoje. O kas dar labiau šokiruoja, kad  šitas antisemitizmo kurstymas, kuris gąsdina visą Lietuvos žydų bendruomenę, nė karto nesulaukė neigiamos reakcijos nei iš valstybės pareigūnų, nei iš aukštų dvasininkų ar užsienio ambasadorių“, – sakė Efraimas Zuroffas.

„Vyriausybei desperatiškai bandant apmokestinti viską, kas juda, privilegijuotieji nesiteikia sumokėti „Sodrai“ 0,5 mlrd. litų skolų. Valdžios dosniai paremti ne tik stambūs investuotojai, bet ir žydų organizacijos“, – rašoma „Vakaro žinių“ straipsnyje.

„Ką iš tiesų veikia žydų vidurinė mokykla „Menachemo namai“ bei taip pat besivadinantis vaikų darželis, taip pat nežinia, nes įstaigos skolingos „Sodrai“ beveik 900 tūkst. litų, o skola sistemingai auga toliau. Direktoriaus pavaduotoja Jurga Grėblikienė tikino nieko apie finansus nesuprantanti – tai tvarko rabinas Šalomas Krinskis, su kuriuo susisiekti negali niekas. „Jis tik pats gali nuspręsti, perskambinti jums ar neperskambinti. Jis yra savarankiškas ir turi savo nuomonę“, – paaiškino ji. Tačiau rabinas, savaime suprantama, nepaskambino“, – teigiama rašinyje.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min