Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 15d. 12:26 , Atnaujinta: 2013 vasario 15d. 12:39

Efraimas Zuroffas: Vasario 16-osios eitynės Kaune paremtos ta pačia ideologija, kaip žudynės „Lietūkio“ garaže

Efraim Zuroff
Efraimas Zuroffas

Lietuvą kaip žydšaudžių kraštą pasauliui pristatantis, nacių medžiotojų vadinamas Simono Wiesenthalio biuro Jeruzalėje direktorius dr. Efraimas Zuroffas penktadienį padėkojo Lietuvos premjerui Algirdui Butkevičiui už tai, kad jis iš anksto įspėjo žmones dėl Vasario 16-ąją Kaune Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) rengiamų eitynių.

E.Zuroffas teigia, kad tokios eitynės apskritai neturėtų vykti, nes jose dalyvauja neonaciai, naudojantys nacių simboliką ir, kaip palygino jis, besivadovaujantys ta pačia ideologija, kaip ir „Lietūkio“ garaže  1941 m. žydus šaudę žmonės.

„Lietūkio“ garaže žydus žudę žmonės galvojo, kad jie elgiasi patriotiškai, nes žydai neva visi buvo komunistai. Jie manė, kad žudydami pagelbės savo šaliai. Lygiai tokią pačią motyvaciją, įkvėpimą, ideologiją mes matysime rytoj Kauno gatvėse ir Kovo 11-ąją Vilniuje. Tai labai liūdina“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė E.Zuroffas.

Vyks į Kauną

Pasak jo, yra sveikintina, kad šiemet sostinės valdžia susiprato neleisti neonaciams žygiuoti pagrindine Vilniaus gatve, tačiau pridūrė manąs, kad to nepakanka ir tokios eitynės apskritai turėtų būti uždraustos.

Kita vertus pats E.Zuroffas ir jo kolega tinklalapio www.defendinghistory.com įkūrėjas Dovidas Katzas patys ketina šeštadienį lankytis Kaune. Eidami Laisvės alėja nuo Ramybės parko jie ketina pademonstruoti nepritariantys eitynėms.

„Eitynių organizatoriams labai pasisekė, nes rytoj yra Šabo diena ir mes nieko daug negalėsime padaryti, bet mes ten būsime“, – teigė E.Zuroffas.

„Mes ten garbingai būsime ir žiūrėdami naciams į akis surengsime kažką panašaus į antieitynes“, – pridūrė D.Katzas.

Pagyrė A.Butkevičių

E.Zuroffas penktadienio spaudos konferencijoje taip pat pareiškė sveikinąs Lietuvos premjerą A.Butkevičių nusprendus iš anksto pasmerkti rytojaus eitynes Kaune.  

„Lietuvoje beveik niekas, išskyrus D.Katzą, žmogaus teisių gynėjus ir gėjų bei lesbiečių organizacijas, aktyviai neoponuoja tokioms eitynėms. Iki vakar nebuvo jokių ženklų, kad Lietuvos lyderiai pasmerktų eitynes dar prieš joms įvykstant ir savo noru – neatsakydami į kritiką iš užsienio“, – prisimindamas ketvirtadienį jo išsakytas mintis A.Butkevičių gyrė E.Zuroffas.

Tiesa, iš premjero žydai tikisi ir daugiau. E.Zuroffas įsitikinęs, kad nauja Lietuvos valdžia turėtų atsisakyti siekių Europą įtikinti, kad komunizmo ir nacių nusikaltimai vienodi.

„Dvigubo genocido teorijos nauja valdžia turėtų atsisakyti“, – teigė jis pabrėždamas, kad tokios idėjos kėlimas yra tolygus Europos istorijos perrašymui ir nedarys garbės Lietuvos pirmininkavimui Europos Tarybai metu.

Primename, kad Vasario 16-ąją eitynes Kaune organizuoja Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS).

„Šios eitynės skirtos paminėti mūsų tautinės valstybės 95 metų gimtadienį, 1949 metų Vasario 16-osios deklaraciją, atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius mūsų tautai ir valstybei“, – teigiama LTJS pranešime.

Eitynių organizatoriai šiam renginiui gavo Kauno miesto savivaldybės bei policijos leidimus. Prašyme išduoti leidimą rašoma, jog eisenoje gali žygiuoti iki 1,4 tūkstančio žmonių, kurie neš vėliavas, dainuos lietuvių liaudies dainas bei skanduos patriotinius šūkius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min