Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egidijus Bieliūnas, Dainius Žalimas ir Gediminas Mesonis paskirti KT teisėjais

Teisėjai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Teisėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimas devyneriems metams vietoj trijų kadenciją baigiančių teisėjų į Konstitucinį Teismą (KT) paskyrė teisininkus Egidijų Bieliūną, Dainių Žalimą ir Gediminą Mesonį.

Šias pareigas jie pradės eiti po priesaikos Seime, kuri planuojama ketvirtadienį.

Anot išplatinto pranešimo, slaptame balsavime už tai, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas šiuo metu Lietuvos aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigas einantis E.Bieliūnas būtų skirtas KT teisėju, balsavo 92 Seimo nariai, septyni buvo prieš, devyni susilaikė.

VU Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktorių D.Žalimą į KT teisėjus pasiūlė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, už jo kandidatūrą balsavo 76 parlamentarai, 22 buvo prieš, susilaikė dešimt.

Už Mykolo Riomerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės teisės katedros vedėją, profesorių G.Mesonį, kurį į KT pateikė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, balsavo 100 Seimo narių, septyni buvo prieš, keturi susilaikė.

Kovą baigiasi trijų KT teisėjų, tarp jų ir Teismo pirmininko Kęstučio Lapinsko, kadencija. Be K.Lapinsko, kadencijas dar baigia teisėjai Armanas Abramavičius ir Zenonas Namavičius.

Kandidatus į KT teisėjus teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas. Į KT teisėjai skiriami devyneriems metams.

 

 


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min