2025-07-07 09:00

Profesorius Kūris: „Aš pirmąkart viešai pasakau, ką galvoju apie premjerą“

„Aš pirmąkart viešai pasakau, ką galvoju apie premjerą. Bet gal vis dėlto reikia pasakyti...“, – išsamiame interviu naujienų portalui 15min ištarė Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Egidijus Kūris.
Egidijus Kūris
Egidijus Kūris / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tai – pirmoji interviu dalis, kurioje Egidijus Kūris paaiškina, kodėl, jo nuomone, Gintautas Paluckas pažeidė Konstituciją, ir įvertina „čekučių“ skandalo peripetijas.

– Premjeras kritikuojamas dėl buvusių verslo ryšių. Konstitucijoje rašoma, kad nei premjeras, nei Seimo narys negali dirbti verslo įmonėse. Kuri kritika iš tos, kurią girdime viešoje erdvėje premjerui, jums atrodo konstituciškai pagrįsta, o kuri – ne tiek?

– Manau, kad yra labai daug pagrįstos kritikos. Tačiau gali būti ir labai daug kritikos, kuri būtų pagrįsta, bet kažkodėl nėra išsakoma. Neišsakomi kai kurie argumentai, kai kurios mintys.

Atsiribočiau nuo paskolos klausimo, nors, kaip sakė viena „klasikė“, kyla įvairių minčių. Bet tegul aiškinasi institucijos, kurios dabar tą dalyką tiria. Aišku, visuomet būna keista, kai premjeras neprisimena, kad jis buvo su kai kuo susitikęs, o paskui staiga prisimena, padėkodamas, kad jam priminė. Bet aš šį klausimą palikčiau nuošaly.

O pirmasis kyla toks klausimas. Premjeras yra Seimo narys. Ir dar iki tapdamas premjeru jis buvo Seimo narys – ankstesnės kadencijos Seime. O Seimo nariams yra draudžiamas bet koks darbas komercinėse įmonėse. Bet koks.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą