Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 29d. 11:07 , atnaujinta: 2013 rugpjūčio 29d. 15:50

Įtartinos būklės Egidijų Vareikį iš Vilniaus oro uosto išlydėjo policijos pareigūnai

Egidijus Vareikis Vilniaus oro uoste
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Egidijus Vareikis Vilniaus oro uoste

Problemų dėl alkoholio ne kartą turėjęs Seimo narys Egidijus Vareikis ketvirtadienį įtartinos būklės blaškėsi Vilniaus oro uoste. Liudininkams susidarė įspūdis, kad Seimo narys – girtas. Galiausiai lydimas policijos pareigūnų Seimo narys sėdo į taksi ir išvažiavo, tačiau popiet vėl grįžo į oro uostą.

Ketvirtadienį ryte į Vilniaus oro uostą atvykęs 15min.lt fotografas pasakojo, kad E.Vareikis sėdėjo išvykimo salėje, o vėliau patraukė į bilietų kasas.

„Jis tiesiog sėdėjo ir su niekuo nebendravo. Vėliau atsistojo ir nuėjo kasų link. Seimo narys atrodė nekaip. Buvo atėjęs policininkas, oro uosto darbuotojai sakė, kad čia yra vieša erdvė ir politikas čia galįs būti tiek, kiek nori. Oro uostui tai nekliudo, nes jis nepažeidžia viešosios tvarkos“, – pasakojo fotografas.

Anot jo, Seimo narys su savimi turėjo stiklainį, kuriame buvo likę keli lašai skysčio. Manoma, kad stiklainyje galėjęs būti alkoholis.

Po kurio laiko prie Seimo nario priėjo policijos pareigūnai, jie E.Vareikį palydėjo į tualetą, o paskui nuvedė iki taksi automobilio, stovėjusio prie oro uosto. „Pats nebūtų nuėjęs“, – paaiškino 15min.lt fotografas.

Tiesa, tuo E.Vareikio žygiai Vilniaus oro uoste nesibaigė. Po kurio laiko E.Vareikis vėl pasirodė oro uoste. Tai 15min.lt patvirtino partijos kolegą sutikęs konsveratorius Mantas Adomėnas. Jis teigė, kad Romą E.Vareikis planuoja pasiekti per Kopenhagą.

VIDEO: Seimo narys Egidijus Vareikis blaškėsi Vilniaus oro uoste

Neįleido į lėktuvą

Dėl įtartinos būklės Seimo narys ketvirtadienį buvo neįleistas į lėktuvą.

E.Vareikis du kartus atsiliepė į 15min.lt skambutį, tačiau paprašytas patvirtinti, kad buvo neįleistas į lėktuvą, abu kartus pokalbį nutraukė. Politiko kalba buvo nerišli.

Policijos pareigūnai, ketvirtadienį atvykę stebėti Vilniaus oro uoste galbūt neblaivaus esančio E.Vareikio, teigė pažeidimo nematantys. Veiksmų politiko atžvilgiu pareigūnai nesiėmė, nes „nėra teisinio pagrindo išmatuoti jo girtumą“, be to, nėra pranešimo apie padarytą pažeidimą, BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad bauda iki 50 litų gali būti skiriama už „girto pasirodymą viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę“. „Mūsų duomenimis, kiek esame informuoti, jis nėra grėsmingas, ramiai sėdi“, – BNS sakė komisariate.

Oro uosto komunikacijos koordinatorė Greta Babarskaitė taip pat sakė, kad jokio incidento nefiksuota. Jos teigimu, oro uostas yra vieša vieta ir čia neblaiviam būti negalima, tačiau nėra praktikos iš čia išprašyti išgėrusius asmenis, kol jie nepažeidžia viešosios tvarkos. „Tai yra vieša vieta, jai galioja lygiai tokios pačios taisyklės, kokios galioja Vilniaus miesto gatvėse. Jeigu neblaivus asmuo triukšmauja, kitaip trukdo aplinkiniams, tai taip galima padaryti (išprašyti – BNS), bet šiuo atveju tokių incidentų nebuvo“, – patikino ji.

Išsiruošė diskutuoti apie katalikybę

E.Vareikis neva turėjo skristi į Romą. Romoje vyksta Tarptautinio katalikų įstatymų leidėjų tinklo diskusijos.

Ketvirtadienį į Romą išskrendantis parlamentaras, konservatorius Rimantas Dagys 15min.lt teigė, kad E.Vareikis į Romą ketvirtadienį planavo atskristi ne iš Vilniaus, o iš kitos šalies. Kokios, R.Dagys teigė nepamenantis.

Konservatorius pabrėžė nieko negirdėjęs apie ketvirtadienio incidentą oro uoste. „Aš dar ne oro uoste, mano lėktuvas išskrenda 14 valandą“, – paaiškino jis.

Persekioja problemos dėl alkoholio

E.Vareikis šiemet jau buvo įsivėlęs į skandalą dėl alkoholio. Būdamas neblaivus Seimo narys gegužės 4 dieną dukart žmonai sudavė per veidą ir vieną kartą spyrė. Seimas birželio 20 dieną panaikino smurtavusio konservatoriaus neliečiamybę. Į Seimą su prašymu leisti E.Vareikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys, specialioji komisija pasiūlė jo prašymą tenkinti.

Tai – ne pirmoji plačiai nuskambėjusi su alkoholiu susijusi E.Vareikio istorija. 2008 metais E.Vareikį neblaivų prie vairo buvo pagavusi policija. Po šio įvykio politikas sakė, kad nusprendė nebevartoti alkoholio. Tačiau šio pažado neištesėjo.

E.Vareikio problemos dėl alkoholio jau nuo seno žinomos ir jo partijos kolegoms. Prieš trejus metus E.Vareikis buvo sudrausmintas konservatorių frakcijos Seime Etikos komisijos už tai, kad dalyvaudamas JAV ambasados priėmime padauginęs alkoholio užmigo ant sofos.

Tuometis frakcijos Etikos komisijos pirmininkas Petras Luomanas 15min.lt pripažino, kad tuomet jam teko griežtai pasikalbėti su E.Vareikiu. „Taip, buvo. Tai galėjo būti 2009 m. pabaigoje ar 2010 m. pradžioje, nors tiksliai nebeatsimenu. Buvo pokalbis apie tą jo užmigimą. Mes svarstėme Etikos komisijoje, o jis labai apgailestavo. Buvo žodinis įspėjimas. Žmogus girtas užmigo priėmime, bet didelis skandalas tuomet nekilo, didelio rezonanso nebuvo“, – atsiminė P.Luomanas.

Buvusio konservatorių frakcijos Etikos komisijos pirmininko teigimu, E.Vareikis po etikos sargų įspėjimo parašė partiečiams atsiprašymo laišką ir prisiekė kovosiantis su alkoholizmu. Tačiau kova, kaip parodė laikas, truko ne itin ilgai.

Buvote įvykio vietoje? Turite nuotraukų ar vaizdo įrašų? Pasidalinkite jais su 15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min