Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ei Džiuljeta“: apie tai, kas būtų, jeigu būtų

Spektaklyje „Ei, Džiuljeta“ pasakojama iki skausmo žinoma Romeo ir Džiuljetos istorija, bet... po trisdešimties metų.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Spektaklyje „Ei, Džiuljeta“ pasakojama iki skausmo žinoma Romeo ir Džiuljetos istorija, bet... po trisdešimties metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas būtų nutikę Romeo ir Džiuljetai, jeigu jie nebūtų išgėrę nuodų ir mirę? Jei jie būtų išgyvenę, ar jų meilė ir toliau rusentų taip pat karštai?

Šiuos „jeigu“ pjesėje „Ei, Džiuljeta“ narplioja rašytojas Efraimas Kišonas. Jis ėmėsi savotiško Šekspyro kūrinio tęsinio – kaip atrodytų Romeo ir Džiuljetos meilė jiems panirus į buitinius rūpesčius, užauginus padūkusią paauglę dukrą. Kuri, kaip kadaise ir jos mama Džiuljeta, sukelia gausybę galvos skausmo gimdytojams.

„Ši istorija – lyg itališku kaloritu prisotintas žydiškas anekdotas“, - sakė vieną pagrindinių vaidmenų – Romeo – spektaklyje kuriantis aktorius Vytautas Anužis. 

Kaip prieš savaitę Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, taip ir Dramos teatras sezoną pradeda premjera. Tačiau pasak režisieriaus Alvydo Vizgirdos, ši pjesė nėra meilės „nuvainikavimas“, santykių subuitinimas. „Noriu, kad žiūrovai ateitų tiesiog įsimylėti“, - teigė režisierius.

Anot kūrybinės grupės, spektaklyje sau svarbių dalykų ras ir literatūros profesoriai ir namų šeimininkės.

Pjesės autoriaus – E.Kišono – kūrinys Lietuvoje statomas pirmą kartą. Jo pjesę  į Lietuvių kalbą vertęs rašytojas Gintaras Grajauskas teigė, kad E.Kišono gyvenimas taip pat vertas scenos. Gimęs Vengrijoje, jis turėjo slapstytis nuo fašistinio režimo, gyventi su svetimais dokumentais. Svetima pavarde jis turėjo apsigyventi Izraelyje, mokytis jam svetimos kalbos. Pripažinimo kūrėjas sulaukė būdamas jau brandaus amžiaus. Autoriui buvo įteikta Valstybinė Izraelio premija.

Spektaklyje vaidmenis kuria daugeliui puikiai pažįstami Klaipėdos dramos teatro aktoriai – Regina Šaltenytė, Igoris reklaits, Valentina Leonavičiūtė, po motinystės atostogų sugrįžusi Eglė Jackaitė, Vytautas Anužis ir kiti.

Spektaklio premjera – penktadienį, Klaipėdos Žvejų rūmuose, 18 val.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min