Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 14d. 10:16

Eidama Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės pareigas D.Žebelienė pažeidė įstatymą

 Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė
silute.lt nuotr. / Daiva Žebelienė
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti, pranešė Etikos komisija.

Tyrimo duomenys rodo, kad D. Žebelienė, būdama savivaldybės tarybos nare, atstovavo savo vadovautos UAB „Toluta” interesams Šilutės rajono savivaldybės administracijoje.

Nustatyta, kad 2019 ir 2020 metų liepą tuometinė valstybės politikė minėtosios bendrovės vardu pateikė komercinių pasiūlymų dėl rangos darbų atlikimo, o po to pasirašė rangos darbų sutartis.

Pagal VPIDĮ, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

Atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, VTEK atkreipia Šilutės rajono savivaldybės mero dėmesį, kad turi būti užtikrinta, jog VPIDĮ nuostatų savivaldybėje būtų laikomasi.

Taip pat VTEK rekomenduoja merui pasirūpinti, kad savivaldybėje būtų parengtos metodinės rekomendacijos dėl atstovavimo ribojimų taikymo bei atvejų, kai gali būti suteiktos išimtys.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min