Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 27, 17:19

Eilės pasienyje: Lietuvos pusėje tirpsta, bet formuojasi Baltarusijoje

Per Kalėdas nemažai vilkikų vairuotojų iš Lietuvos buvo priversti laiką leisti laukdami eilėse Baltarusijos pasienyje. Po švenčių eilės Lietuvos pusėje ištirpo, penktadienį tik Lavoriškėse važiuojantiems teko palaukti ilgiau. Tačiau laukiančiųjų daugėja kitoje sienos su Baltarusija pusėje – formuojasi grįžtančiųjų eilės.
Vilkikų spūstis link Medininkų pasienio posto.
Vilkikų spūstis link Medininkų pasienio posto per Kalėdas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Penktadienio popietę Pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, ilgiausia vilkikų eilė buvo susidariusi Lavoriškių pasienio poste – čia laukė kelios dešimtys mašinų. Kitur eilių beveik nebuvo.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos („Linava“) atstovo spaudai Gyčio Vincevičiaus teigimu, iš daugiau nei tūkstančio vilkikų, eilėse Lietuvos-Baltarusijos pasienyje laukusių per Kalėdas, penktadienį priešpiet bebuvo likę apie 100. Tačiau daugėjo laukiančiųjų eilės įvažiuoti į Lietuvą.

Grįžtančiųjų dabar kasdien turėsime vis daugiau, tad savaitgalį, matyt, tas pats tūkstantis vilkikų vėl stovės, laukdami įvažiavimo į Lietuvą.

„Srautas į savaitės pabaigą pasuka atgal – grįžtama į Lietuvą. Grįžtančiųjų dabar kasdien turėsime vis daugiau, tad savaitgalį, matyt, tas pats tūkstantis vilkikų vėl stovės, laukdami įvažiavimo į Lietuvą. Turime tokį ciklą: pirmadienį, antradienį vykstama į Rytus, o nuo penktadienio ir savaitgalį yra grįžtama. Todėl srautai į Lietuvos pusę bus didžiausi savaitgalį, o pirmadienį ir antradienį – iš Lietuvos“, – teigė G.Vincevičius, pabrėždamas, kad toks srautų pasikeitimas yra natūralus, nes krovinius nuvežę į paskirties vietą vilkikai grįžta.

Tikslas – spėti iki Naujųjų metų

Tai, kad Rusijoje ir Baltarusijoje netrukus prasidės Naujųjų metų ir stačiatikių Kalėdų šventės, pasak G.Vincevičiaus, didelės įtakos srautams ir eilėms pasienyje artimiausiomis dienomis neturės. Vežėjai stengiasi krovinius nugabenti, atlikti visas muitinės procedūras iki gruodžio 31 dienos, nes nespėjus vairuotojai su savo vilkikais gali įstrigti kaimyninėse šalyse dešimčiai ir daugiau dienų.

Problemų, „Linavos“ atstovo teigimu, kyla dėl to, kad pasienio kontrolės postai nepajėgūs praleisti pakankamai greitai tiek vilkikų, kiek jų nori pravažiuoti.

„Infrastruktūra gerokai atsilieka nuo to, kaip realiai yra apkrauta. Vienintelis būdas, kurį mes siūlome jau daug metų, yra plėsti pasienio kontrolės punktus. Atrodo, Vyriausybė priėmė mūsų siūlymus, skyrė 170 mln. Lt,  Suprantame, kad tai nepadaroma per dieną, bet norėtųsi, jog procesas vyktų greičiau“, – teigė G.Vincevičius.

Tuomet esą pasienio postuose turėtų dirbti daugiau tiek muitininkų, tiek pasieniečių. Planuojama, kad pajėgumai padvigubės. Anot „Linavos“ atstovo spaudai, Medininkų postą reikėtų padidinti dvigubai, pastatyti antrą postą. Esą tokių planų yra, parengti brėžiniai, bet viskas priklausys nuo Pasienio kontrolės punktų direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, kuri ir rūpinasi pasienio punktų plėtra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min