Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 16d. 15:26

Eimutis Misiūnas nepasitiki Seimo narių gera valia: turi būti tikrinama, ką jie atsineša

Eimutis Misiūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eimutis Misiūnas

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas tikina, kad po paaiškėjusio fakto, kad Seimo narys Kęstutis Pūkas į Seimą netikrintas apsaugininkų įsinešė ginklą, reikėtų pakeisti Seimo apsaugos tvarką ir panaikinti galimybę parlamentarams į Seimo rūmus įeiti netikrintiems.

Tokią tvarką nustato Seimo valdyba, tačiau ministras mano, kad ji keistina.

„Reikėtų pakeisti Seimo patvirtintą tvarką Seime, kurioje numatyta, kad Seimo nariai įeina netikrinti. Nors toje tvarkoje ir dabar numatyta, kad draudžiama į Seimą atsinešti ginklus, pirotechnines priemones – išvis gal 14 punktų sąrašas yra. Tik gavus Vadovybės apsaugos departamento (VAD) leidimą galima tokias priemones atsinešti. Šis faktas rodo, kad Seimo narys neturėjo tokio leidimo, bet netikrinamas ginklą nešiojosi“, – 15min sakė E.Misiūnas.

Pasak jo, Seimo nariai turėtų patys nuspręsti, kas svarbiau – jų patogumas ar saugumas.

Matome kartais, kaip kitose šalyse vyksta parlamento narių ginčai, net ir kumščiai būna paleidžiami, tai pasikliauti vien žmogaus gera valia ir sveiku protu nesinorėtų, – sako E.Misiūnas.

„Gal tai būtų kraštutinė priemonė, esant tam tikroms sąlygoms, bet, kaip rodo ši situacija, gal ir verta būtų svarstyti“, – svarstė ministras.

Klausiamas, ar tikrai Seimo nariais, teigiančiais, kad daugiau tokie atvejai nepasikartos, pasitikėti negalima, E.Misiūnas tikino, kad geriau apsidrausti, nei paskui gailėtis.

„Aš manau, Seimo nariai neapsidžiaugė, kada vienas iš Seimo narių turi šaunamąjį ginklą, nes, aš įsivaizduoju, ir ginčų, ir diskusijų būna labai įvairių. Matome kartais, kaip kitose šalyse vyksta parlamento narių ginčai, net ir kumščiai būna paleidžiami, tai pasikliauti vien žmogaus gera valia ir sveiku protu nesinorėtų“, – teigė E.Misiūnas.

Ministras tikino nematantis VAD darbuotojų darbo broko, kai jie nepastebėjo K.Pūko, įsinešančio ginklą į parlamentą.

„Jie neturi teisės tikrinti, todėl pareigūnų kaltės čia niekaip nėra“, – sakė jis.

Ministras tik pasidžiaugė, kad pats K.Pūkas galiausiai susiprato ginklą atiduoti VAD pareigūnams.

„Žmogus suprato galų gale, kad yra draudžiama, ir pamatęs kilusią reakciją jis padarė tinkamą sprendimą. Jis turėjo iškart taip elgtis ir eidamas į Seimą atiduoti į seifą tą ginklą, o baigdamas darbą pasiimti“, – kalbėjo E.Misiūnas.

Pasak jo, leidimus turėti šaunamąjį ginklą turi ne vienas parlamento narys, tačiau nė vienas jų iki šiol nebandė atsinešti ginklo į Seimą.

Dabar, pasak ministro, K.Pūkas greičiausiai neteks leidimo turėti ginklą, nes yra pažeidęs Ginklų laikymo tvarką.

„Pažeidus Ginklų laikymo tvarką, yra galimybė atimti leidimą turėti šaunamąjį ginklą“, – sakė jis.

VAD direktorius Rymantas Mockevičius ketvirtadienį naujienų agentūrai BNS patvirtino, kad K.Pūkas šaunamąjį ginklą trečiadienį vakare pats atnešė į apsaugos postą, kuris yra pačiame Seime, t. y. jau praėjus patikrą.

Ketvirtadienį Seime K.Pūkas elgėsi agresyviai ir kalbėti apie savo ginklą nenorėjo.

VIDEO: Išgirdęs klausimus apie ginklą Kęstutis Pūkas spruko nuo žurnalistų

„Nedrįskit manęs laikyt“, – fiziškai nustumdamas žurnalistę Seimo koridoriumi nuskubėjo K.Pūkas.

Į prašymus sustoti ir pakalbėti jis nereagavo. Neatsakė ir į klausimus, kam jam buvo reikalingas ginklas Seime.

„Aš jums viską pasakiau. Neturiu daugiau komentarų“, – teigė K.Pūkas.

Anot jo, žurnalistai neturi teisės jam užduoti klausimų apie jo turimą ginklą.

„Pasiskaitykite įstatymą, ar jūs turite teisę klausti tokių klausimų. Žiūrėkit, dėl ginklo aš jums dar kartą sakau, ar jūs turite teisę klausti, ar neturit?“ – susierzinimo neslėpė K.Pūkas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija dėl ginklo atėmimo iš K.Pūko ir ikiteisminio tyrimo pradėjimo ketvirtadienį ketina kreiptis į generalinį prokurorą ir Lietuvos policijos generalinį komisarą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min