Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 20d. 11:20

EK narė Viviane Reding: Austrija neprivalėjo vykdyti Michailo Golovatovo arešto orderio

Viviane Reding
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Viviane Reding

Už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding paskelbė, kad Lietuvos ir Austrijos konfliktas dėl šios valstybės sprendimo skubiai paleisti buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą yra abiejų šių šalių tarpusavio reikalas.

Neformaliame ES šalių teisingumo ministrų susitikime Sopote, Lenkijoje, V.Reding pareiškė, kad tai yra „Austrijos ir Lietuvos reikalas“.

„Vienos Europos Sąjungos valstybės narės išduotas Europos arešto orderis privalo būti vykdomas kitose valstybėse narėse. Tai numatyta Europos Sąjungos teisės aktuose. Europos Sąjungos šalių ministrams priminiau jų teisinę pareigą. Teisės akto 32 straipsnyje numatyta, kad valstybė narė Europos arešto orderio gali netaikyti nusikaltimams, padarytiems iki tam tikros datos. Taip buvo šiuo konkrečiu atveju, nes nusikaltimai padaryti 1991 m., o Europos arešto orderio nuostatos Austrijoje pradėtos įgyvendinti tik po 2002 m. Teisiniu požiūriu klausimas aiškus – Austrija neprivalėjo vykdyti šio orderio“, – sakė V.Reding.

„Aiškiai pasakiau: viena – teisinis klausimas, kas kita – politinis klausimas. Visų Europos Sąjungos valstybių narių pareiga – nuoširdžiai bendradarbiauti su savo partnerėmis. Džiaugiuosi, kad du kolegos nusprendė sudaryti darbo grupę, kad sustiprintų abiejų šalių bendradarbiavimą. Nėra abejonių, kad ateityje abiejų šalių bendradarbiavimas bus labai sklandus“, – Lenkijoje sakė V.Reding.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min