15min be reklamos
2022 11 30, 13:17

EK siūlymą įkurti specialų teismą Rusijai G.Nausėda vadina žingsniu tikslo link

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį žingsniu tikslo link pavadino Europos Komisijos siūlymą įkurti „specializuotą teismą“ Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti.

„Kol kas tai yra vertintina kaip žingsnis į priekį“, – trečiadienį žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.

Lietuva ir kelios kitos regiono šalys kurį laiką ragina Vakarų partnerius steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams Ukrainoje tirti, kuris leistų patraukti atsakomybėn ir Rusijos vadovybę.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pareiškė remianti Tarptautinį baudžiamąjį teismą (TBT) ir jo tyrimą, tačiau taip pat siūlanti įkurti „Jungtinių Tautų remiamą specializuotą teismą Rusijos agresijos nusikaltimui tirti ir už jį persekioti baudžiamąja tvarka“.

Pasak G.Nausėdos, Europos Komisija sureagavo „į susikaupiančią kritinę masę valstybių, kurios reikalauja šitokio teisinio sprendimo“.

„Galvoju, kad sekantis žingsnis bus – diskutavimas apie šią idėją visos Europos Sąjungos mastu, įtraukiant ir Jungtines Tautas, – sakė prezidentas. – Turime reikalą ne tik su karo nusikaltimais, bet ir su agresijos nusikaltimu – noru okupuoti kitą valstybę ir ją sunaikinti.“

Baltijos šalys sako, kad specialusis tribunolas padėtų užkamšyti dabartinį teisinį vakuumą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min