Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekologija padidins atliekų mokestį

Šiukšlių konteineriai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Šiukšlių konteineriai
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybai bus pristatyta sostinės atliekų tvarkymo studija. Ji numato, kad į sąvartynus turėtų patekti tik 10 proc. visų atliekų, o kitos būtų perdirbamos. Tiesa, tokia ekologija gyventojų mokesčius padidintų kone dvigubai.

Šiuo metu vilniečiams mokesčiai už atliekų išvežimą skaičiuojami pagal gyvenamąjį plotą. Už vieną kvadratinį gyvenamojo ploto metrą mokama po 24 ct. „Jei pasieksime, kad šiukšlės būtų perdirbamos, gyventojai turės mokėti ir už perdirbimą. Mokesčių kaina gali išaugti iki 50 proc.“, – teigė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius ir čia pat užsiminė, kad savivaldybė iš Europos Sąjungos (ES) planuoja gauti lėšų, kuriomis būtų padengiama dalis išaugusių mokesčių.

„100 mln. Lt ES lėšų leistų gyventojų mokestį sumažinti 4 ct. Priklausomai nuo to, kiek tų milijonų gausime, tiek ir sumažinsime mokesčius“, – žadėjo R.Adomavičius. Jis pripažino, kad bet kuriuo atveju mokestis didės.

„Esame numatę daug planų. Pavyzdžiui, įvesti maišelių sistemą: gyventojai buitines atliekas, tai yra, greitai supūvančius produktus, sudėtų į atskirus maišelius, bet juos mestų į bendrus konteinerius. Tai leistų švariau skirstyti atliekas, kurias galėtume ne tik perdirbti, bet ir deginti, taip gaudami energijos, – kalbėjo R.Adomavičius. – Paskaičiavome, kad jeigu degintume vilniečių buitines atliekas ir naudotume ekologinį kurą, vien iš to galėtume teikti vilniečiams šiltą vandenį visą nešildymo sezoną.“

Vicemeras pasakojo, kad planuojama skatinti ir atliekų tvarkytojus: „Sistema paprasta. Kas į sąvartyną atveža mažiau neišrūšiuotų atliekų ir daugiau jų perdirba, tiems mokesčiai maži. O kas nesirūpina perdirbimu, tiems ir mokesčiai būtų didesni“.

Įgyvendinant studiją, per pirmuosius 5 metus reikėtų 500 mln. Lt investicijų. R.Adomavičiaus prognozėmis, tikslas, kad sąvartynus pasiektų tik 10 proc. visų atliekų, geriausiu atveju, būtų pasiektas 2020 m.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min