Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 3d. 11:34

Ekologijos idėjas plukdys laivu

"Tre Kronor af Stockhom".
Organizatorių nuotr. / „Tre Kronor af Stockhom“.

Į ekologinį žygį Baltijos jūra iš Stokholmo iškeliavęs XIX amžiaus Baltijos jūros laivininkystės šedevras – dvistiebis burlaivis brigas „Tre Kronor af Stockholm“ – rugsėjo 4 dieną, šeštadienį, švartuosis Klaipėdos uoste. Čia jis išbus visą savaitgalį.

Burlaivyje atviroje jūroje bus surengtos paskaitos apie ekologijos svarbą vaikams, dalyvaujantiems asociacijos „Mentor Lietuva“ žalingų įpročių prevencijos programoje. Laive tai pat pakviesti apsilankyti ekologijos idėjomis besidomintys Lietuvos verslininkai.

Šis dvistiebis burlaivis, pirmąkart pastatytas 1857-aisiais Švedijoje ir išsiskyręs manevringumu, buvo karo laivas, savo tarnystę baigęs po 65 metų. Naujam gyveinmui šis brigas prikeltas 1995-aisiais.

„Tre Kronor af Stockholm“ Baltijos jūrą plaukia skleisdamas ekologines idėjas, skatindamas diskusijas apie aplinkosaugą, siekdamas stiprinti Baltijos jūros šalių gyventojų sąmoningumą, reikalingą saugant ir tausojant Baltijos jūrą. Išplaukęs iš Stokholmo ir aplankęs Klaipėdą, brigas toliau keliaus į kaimyninės Latvijos Liepojos ir Rygos uostus, Estijos Piarnu ir Talino uostus, o tuomet sugrįš į Stokholmą. Iš viso laivo kelionė Baltijos jūra truks 20 dienų.

Klaipėdoje viešėsiančiame 35 metrų ilgio dvistiebiame burlaivyje, kurį naujam gyvenimui pakrikštijo Švedijos princesė Viktorija, apie Baltijos jūros ekologinę būklę asociacijos „Mentor Lietuva“ globojamiems vaikams pasakos Lietuvos Jūrų muziejaus ekologas Saulius Karalius, kartu su laivo kapitonu vaikai paims ir jūros vandens mėginį užterštumui išmatuoti.

Laive apsilankysiantiems verslininkams savo patirtimi plaukiant per Baltijos jūrą už geresnę jos ekologinę būklę dalinsis garsiausias Lietuvos triatlonininkas Vidmantas Urbonas.

 

Temos: 2 Laivas Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min