Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekologiški autobusai – ant prokurorų stalo

Ekologiški autobusai mieste važiuoja jau beveik pusmetį, tačiau projektas pakibo ant plauko – prokurorai aiškinsis, ar transporto modernizavimo sutartis buvo skaidri.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ekologiški autobusai mieste važiuoja jau beveik pusmetį, tačiau projektas pakibo ant plauko – prokurorai aiškinsis, ar transporto modernizavimo sutartis buvo skaidri.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų projektas, pernai pristatytas Vilniuje, gula ant prokurorų stalo. Aiškinamasi, kodėl konkursą laimėjusios įmonės pasiūlyta 11,4 mln. Lt projekto kaina buvo 7 kartus mažesnė nei konkurentų.

Sostinės viešojo transporto parką ekologiškesniais degalais varomi autobusai papildė praėjusių metų spalį, savivaldybės įmonei „Vilniaus autobusai“ (VA) pasirašius ilgalaikę parko modernizavimo sutartį su bendrove „Autoidėja“. 25 iš šių transporto priemonių jau kursuoja, iki vasaros autobusų parke iš viso turėtų būti 100 ekologiškesnių autobusų.

„Savivaldybės kontrolieriai nustatė, kad, pasirašant sutartį dėl autobusų modernizavimo, į kainą nebuvo įtraukta techninė transporto priežiūra ir kiti punktai. Taip „Autoidėjos“ siūlyta kaina tapo 7 kartus mažesnė nei konkurentų, o papildomas funkcijos vykdomos už savivaldybės lėšas“, – aiškino savivaldybės Kontrolės komiteto, vakar pritarusio kontrolierių išvadoms, pirmininkas Algirdas Gricius.

Pasak pašnekovo, visa medžiaga perduota prokuratūrai, kuri aiškinsis, ar VA pasirašyta sutartis buvo skaidri ir atitinka konkurso sąlygas.

„Nusižengimai rimti, o jie (VA - red.past.) aiškina „nepastebėję“ esminių punktų“, – tikino A.Gricius.

Kaltinimus neigia

VA vadovai tikina apie miesto valdžios kreipimąsi į prokuratūrą negirdėję.

„Matėme kontrolierių išvadas, tačiau ten aiškiai pasakyta, kad nepažeidėme nei viešųjų pirkimų, nei kitų įstatymų. O jei gavome pigiau nei siūlė kiti, nematau čia jokio kriminalo“, – tikino VA vadovas Gintaras Nakutis.

Pasak pašnekovo, tyrimas pradėtas dėl antroje vietoje likusios įmonės skundo, kuri modernizuoti autobusus ir pastatyti suslėgtų gamtinių dujų terminalą siūlė už 19 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min