Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekomaratonas vėl kviečia pralėkti pajūrio trasomis

Pernai metų vykusio bėgimo akimirka.
Organizatorių nuotr. / Pernai metų vykusio bėgimo akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 16 d., šeštadienį visi, kam nesvetimas judėjimo džiaugsmas, vėl kviečiami registruotis į ekomaratoną ir savo jėgas išbandyti bundančios gamtos apsuptose Melnragės miško trasose.

Pernai rudenį Klaipėdoje startavęs  pirmasis ekomaratonas tampa tradicine uostamiesčio bėgimo švente. Pasak šio renginio iniciatoriaus, uostamiesčio bėgikų klubo „Maratonas“ vadovo Romo Beržinsko, pernai pirmą kartą surengta bėgimo šventė pavyko. Joje dalyvavo 82 bėgikai ne tik iš Klaipėdos, bet ir Kauno, Šiaulių, Gargždų, Kretingos miestų. Dalyvių amžius – nuo 6 iki 70 metų. Nefinišavusių nebuvo, bėgo kiekvienas tiek, kiek galėjo.

Ekomaratono idėją įvertino ne tik bėgikai mėgėjai, bet ir profesionalai, tarp kurių – klaipėdietė Gytė Norgilienė, Vidas Trotilas iš Kauno, Ruslanas Seitkalijevas iš Vilkyčių. V.Totilas bei dar penki bėgikai įveikė visus 10 ekoratų ir nubėgo visą maratono distanciją. Vieno ekorato ilgis – 4,2 kilometro.

„Manau, kad turėtų būti smagu susirinkus pabėgioti, nekvaršinant galvos dėl rezultatų, prizinių vietų, taškų, o pasidaryti sielai šventę. Tai nekomercinis renginys, kurį planuojame organizuoti du kartus per metus – pavasarį ir rudenį, o kiek jis taps populiarus, priklausys nuo bėgikų entuziazmo", – sakė R.Beržinskas.

Labiau treniruoti galės save išbandyti 2, 3 ar net 10 ratų distancijoje  – kiekvienas pagal savo fizines galimybes. Apibėgę dešimt ratų bus įveikę maratono distanciją – iš viso 42 km. Visi dalyviai gaus sertifikatus.

Organizatoriai maratono „ekologiškumą” apibūdina 4 pagrindiniais „eko“ punktais. Pirmasis – ekologinė trasa be mašinų, be asfalto, miške. Antrasis – nėra amžiaus grupių ir apribojimų dalyvauti. Trečiasis – tai ne lenktynės be nugalėtojų ir prizų, distanciją galima pasirinkti pačiam. Ketvirtasis – nėra bėgimo varžybose įprasto startinio mokesčio.

Renginio vieta ta pati, kaip ir pernai – dviračių takelio pradžioje prie Vasaros estrados. Renginys nemokamas. Persirengti ir išsimaudyti bus galima miesto „Žalgirio” stadione. Ekomaratono startas – 11 val., tačiau rinktis ir registruotis dalyviai kviečiami nuo 10 iki 10.30 val.

Šiemet, kartu su ekomaratonu, rengiamas ir „Maratono“ klubo jaunių ir jaunučių pavasario krosas. Jo startas – 10.30 val., distancija – 4,2 km (vienas ekoratas).

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją www.bekime.lt/registracija, el. paštu bekime@info.lt arba telefonu tel. +370 65078707 . Registruotis galima iki balandžio 15 d., o balandžio 16 d. – starto vietoje nuo 10.00 iki 10.30 val.

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min