Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekonomikos gaivinimo planas iki 2020 m. – iššūkis visoms ES šalims

Dalia Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Darbo vizito Briuselyje metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltijos ir Šiaurės (NB6) valstybių ir vyriausybių vadovais. Posėdžio metu aptarti aktualūs Europos Vadovų Tarybos darbotvarkės klausimai, ilgalaikės ES ekonominės raidos perspektyvos, teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog labai svarbu pašalinti kliūtis ekonomikos augimui, kurių viena svarbiausių – energetikos rinkos fragmentacija Europos Sąjungoje. Pasak valstybės vadovės, Lietuvai taip pat aktuali skurdo problema, kurią būtina spręsti kuriant naujas darbo vietas. 

„Lietuvai šis ES Vadovų Tarybos posėdis labai svarbus, nes bus diskutuojamos Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo gairės iki pat 2020 metų. Šios strategijos pagrindu Lietuva turės parengti savo nacionalinį planą. Pagrindiniai rodikliai – tai skurdo mažinimas, ekonomikos ir užimtumo augimas, inovacijos – visa tai labai aktyviai diskutuojama ir Lietuvoje, todėl ES Vadovų Tarybos sprendimai labai svarbūs, rengiant savo nacionalinį veiksmų planą“, – pabrėžė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, Europos Vadovų Tarybos posėdyje bus aptartos klimato kaitos problemos, kokią finansinę naštą gali prisiimti kiekviena ES šalis, tarp jų ir Lietuva. Taip pat bus svarstomos paramos galimybės ekonominę krizę išgyvenančiai Graikijai.

„Graikijai atėjo sunkmetis, kurį atlaikė Latvija, Estija ir, labai garbingai atlaikė Lietuva. Tapdama eurozonos šalimi Graikija, prisiėmė didžiulius įsipareigojimus vykdyti atsakingą fiskalinę ir monetarinę politiką. Papuolusi į didelę ekonominę bėdą šalis privalo priimti atsakingus, ne populistinius finansinius sprendimus, sutelktai ieškoti išeičių ir tik tuomet tikėtis kitų šalių pagalbos“, – kalbėjo valstybės vadovė.

Reguliarūs šešių Baltijos ir Šiaurės šalių – Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos vadovų susitikimai Briuselyje vyksta prieš kiekvieną ES Viršūnių Tarybos posėdį. Jų tikslas stiprinti Skandinavijos ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą, informuoti partnerius apie savo poziciją svarbiausiais ES politikos klausimais ir aptarti Baltijos jūros regiono aktualijas. 

Vizito Briuselyje metu prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiko su Lietuvos deleguoti ES komisaru atsakingu, už ES mokesčių ir muitų sąjungą Algirdu Šemeta. Ketvirtadienį po pietų Prezidentė dalyvaus ES Vadovų Tarybos posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min