Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 3d. 23:00

Ekonomistai: šie metai – dar ne stabilizavimasis, gali būti nemalonių siurprizų

Svarstyklės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Svarstyklės

Nors premjeras Andrius Kubilius ramina, kad šie metai bus lengvesni nei praėjusieji, ekonomistai teigia, jog nemalonių siurprizų dar galime laukti, ir apie stabilizavimąsi, priešingai nei skelbia Vyriausybė, kalbėti dar yra per anksti.

Praėjusiais metais, artėjant Ignalinos atominės elektrinės uždarymui, pasigirsdavo daugybė prognozių, kas mūsų laukia po Naujųjų metų. Buvo ir nuomonių, kad elektra gali pabrangti kelis kartus, o kartu ir visos prekės. Dabar jau aišku, kad šios pesimistiškiausios prognozės neišsipildys, elektra brangs 20–30 proc. „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinti ekonomistai teigia, kad didelio prekių kainų šuolio dabar nebus, tačiau gali brangti būtiniausi produktai. Tačiau jie perspėja apie kitus gresiančius pavojus.

Ekonomistė Aušra Maldeikienė teigia, jog brangti turėtų tik pagrindinės prekės, be kurių negalime išsiversti. Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besargirskas teigia, kad padidėjusias sąnaudas daugelis įmonių mėgins padengti savo sąskaita, nes prekių branginti nelabai išeina, todėl gresia, jog padaugės įmonių bankrotų ir vėl prasidės atleidimų banga.

Nors Vyriausybė šiuos metus po didžiulio BVP kritimo praėjusiais metais vertina kur kas optimistiškiau ir net žada stabilizavimą, „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinti ekspertai su tuo nenori sutikti. Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnysis ekspertas Žilvinas Šilėnas teigia, kad šiemet vis tiek numatomas BVP kritimas, tad vadinti to stabilizavimusi negalima. Jam antrino ekonomistė A.Maldeikienė. Anot jos, kol bus tokie emigracijos mastai kaip dabar, apie stabilizavimąsi kalbėti negalima.

Visi ekonomistai vieningai sutinka, kad kitų metų pagrindinė problema Lietuvoje bus nedarbas. Kol kas prognozuojama, kad sunkiausi metai laukia statybų sektoriaus, kuris ir taip traukėsi jau  praėjusiais metais. Vilčių teikia atsigaunančios užsienio rinkos, tad dėl eksporto į jas galima tikėtis, kad atsigaus pramonė.

Tačiau „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinti ekspertai siūlė būti realistiškiems ir žinoti, kad gali būti nemalonių siurprizų net ir čia – gali pasirodyti, jog stabilios atrodžiusios rinkos nėra tokios jau stabilios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min