Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekskursijos po uostą sutraukė tūkstančius

Klaipėdos jūrų uostas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 2 dieną baigtas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos organizuotas nemokamų apžvalginių-informacinių ekskursijų ciklas „Susipažinkime su Klaipėdos uostu“. Iš viso šiais metais buvo surengta 30 ekskursijų laivu „Venus“, su uosto veikla susipažino apie 6000 klaipėdiečių ir uostamiesčio svečių.

Esminis šios akcijos tikslas – tiesiogiai ir vaizdžiai supažindinti visuomenę su Klaipėdos uosto veikla, galimybėmis bei perspektyvomis, atskleisti jūrinės pramonės teikiamus ekonominius-socialinius privalumus, jūrinių bendruomenių darbo ir veiklos specifiką, mažinti uosto teritorijų uždarumą visuomenei, prisidėti prie uostamiesčio gyventojų ir jūrinės bendruomenės vienijimo. Informacijos apie uostą sklaida visuomenei padeda formuoti Klaipėdos uosto ir Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, įvaizdį bei atlieka visuomenės švietėjišką funkciją.
 

„Remdamiesi dalyvių atsiliepimais galime teigti, kad tai populiariausia ir efektyviausia pažintinė uosto akcija visuomenei, kuri jau sulaukė tarptautinės organizacijos ESPO (European Sea Ports Organisation) dėmesio. Renginys nominuotas ESPO konkursui „Socialinė uostų integracija“, – teigė uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Akcija „Susipažinkime su Klaipėdos uostu“ klaipėdiečiams ir uostamiesčio svečiams buvo rengiama jau ketvirtus metus iš eilės. Šia gražia idėja Klaipėdos uostas palaiko 2008 m. Europos Komisijos pateiktą siūlymą rengti uostuose atvirų durų dienas ir tokiu būdu supažindinti visuomenę su uosto veikla. 

Šiais metais akcija startavo liepos 24 d. ir baigėsi rugsėjo 2 d. Iš viso buvo surengta 30 išvykų laivu „Venus“ bei su Klaipėdos uosto veikla susipažino apie 6000 klaipėdiečių ir uostamiesčio svečių (2009 metais – apie 2000 žmonių, o 2010 m. – net 8000). Apskaičiuota, kad uosto direkcija, organizuodama šią švietėjišką akciją, vienam akcijoje dalyvavusiam žmogui supažindinti su Klaipėdos uosto veikla skyrė apie 3,5 Lt (2010 m. – 2,5 Lt). Ši suma šiek tiek išaugo dėl pabrangusio kuro ir riboto laivų, pritaikytų šiam tikslui ir galinčių talpinti didelį skaičių žmonių, pasirinkimo.

Apie 1 val. trukmės pažintinių-informacinių ekskursijų laivu „Venus“ po Klaipėdos uosto akvatoriją metu klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai turėjo galimybę apžiūrėti uosto terminalus bei pasiklausyti uosto direkcijos darbuotojo pasakojimo apie uostą. Akcijoje dalyvavę svečiai gavo uosto žinovo diplomus, o teisingai atsakę į užduotus klausimus buvo apdovanoti suvenyrais.

„Įgyvendindama tokio pobūdžio akcijas, Uosto direkcija nuolat vertina jų efektyvumą ir ypač masiškumą, analizuoja dalyvių atsiliepimus ir pageidavimus. Vienas iš dažniausių pageidavimų – ilginti ekskursijos laiką ir apžiūrėti ne tik šiaurinę uosto dalį, bet ir pietinę. Iš esmės šios akcijos išskirtinumas – galimybė apsilankyti uoste ir išklausyti Uosto direkcijos specialistų pristatymo bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus apie uosto plėtrą. Akciją „Susipažinkime su Klaipėdos uostu“ planuojame organizuoti ir kitais metais. Maloniai kviečiame visus dalyvauti“, – teigė generalinis direktorius E. Gentvilas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min