Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisės ekspertai per savaitę nuspręs, ar referendumo dėl žemės tekstas atitinka Konstituciją

VRK posėdis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konstitucija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Seimas sudarė ekspertų darbo grupę, kuri iki kovo 20 dienos turės atsakyti į klausimą, ar iniciatyvinės grupės siūlomame tekste pateikti siūlymai atitinka Konstituciją. Tačiau šios išvados nieko nelems – ji negali būti pagrindas neskelbti referendumo

Seimui išvadą pateiks šeši teisės ekspertai: Europos teisės departamento generalinis direktorius Deividas Kriaučiūnas, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės ir administracinės teisės instituto profesorius Vytautas Sinkevičius bei docentė Inga Daukšienė, to paties universiteto Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesorius Ignas Vėgėlė, socialinių mokslų daktaras Stasys Stačiokas bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros docentas Vaidotas Vaičaitis.  

Apie ekspertus buvo galima kalbėti prieš renkant parašus. Dabar tai yra vyniojimas į vatą, – sakė A.Stancikienė.

Kai kurie parlamentarai siūlė išbraukti V.Sinkevičiaus kandidatūrą, nes jis jau yra viešai neigiamai pasisakęs apie referendumą, tačiau parlamentarai su tuo nesutiko.

Parlamentarė Aurelija Stancikienė aiškino, kad ekspertų nuomonės teiravimasis yra akivaizdus referendumo paskelbimo datos vilkinimas.

„Apie ekspertus buvo galima kalbėti prieš renkant parašus. Dabar tai yra vyniojimas į vatą“, – aiškino ji.

Jeigu darbo grupė nuspręs, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali kirstis su Pagrindiniu įstatymu, ši išvada bus pateikta visuomenei, tačiau ji negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

Iniciatyvinė grupė siūlo keisti tris Konstitucijos straipsnius. Ji siekia, kad žemė galėtų priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei. Siūloma numatyti, kad referendumui surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. piliečių parašų. Konstitucijoje taip pat siūloma patikslinti, kad ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min