Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 5d. 13:31

Ekspertai tobulins aukštojo mokslo vertinimo sistemą ir nustatys „studijų krepšelio“ sudarymo principus

Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius sudarė dvi naujas darbo grupes, kurios nustatys principus „studijų krepšeliui“ sudaryti ir vertinimo kriterijams aukštosiose mokyklose suderinti.

Vertinimo sistemų universitetuose ir kolegijose harmonizavimas sudarys lygias galimybes įvairių krypčių ir sričių studentams. Tuo tarpu aukštųjų mokyklų finansavimo pertvarka įvedant „studijų krepšelį“ užtikrins, kad geriausiems studentams būtų garantuotas pilnas finansavimas, kaip to reikalauja 2008m. kovo 20d. Konstitucinio Teismo nutarimas. Finansavimas tokiu principus reikš, kad valstybės pinigai skirti aukštosioms mokykloms keliaus paskui studentą ir priklausys nuo jų pasirinkimo.

Iki vasario 1d. ekspertai parengs siūlymus dėl skirtingų aukštojo mokslo sričių ir krypčių studijų rezultatų vertinimo sistemų suderinimo, o iki vasario 15d. bus paruošti tesės aktai, susiję su studijų finansavimo pagal „studijų krepšelį“ įvedimu, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.

Vertinimo sistemų harmonizavimo ir „studijų krepšelio“ sudarymo klausimai, kaip ir kiti aukštojo mokslo pertvarkos aspektai, bus glaudžiai aptariami su akademine bendruomene. Be švietimo ekspertų iš valstybinių žinybų, į darbo grupę įtraukti aukštųjų mokyklų vadovai ir studentų organizacijų atstovai.

Gruodžio pabaigoje darbą jau pradėjo darbo grupė ruošianti pasiūlymus studijų paskolų sistemai tobulinti. Nauja paskolų tvarka sudarys palankesnes finansines sąlygas visiems, siekiantiems aukštojo išsilavinimo.

Planuojama, kad paskolų sistema bus sukurta vėliausiai iki liepos 1d., o nuo rugsėjo 1d. pirmo kurso studentai jau bus finansuojami pagal naują tvarką – „studijų krepšelio“ principu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min