Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2023 02 04

Iki NATO viršūnės pakilęs G.Jeglinskas įspėja: reikia nugalėti istorinį prakeiksmą

Šalia agresyvių kaimynių – Rusijos ir jos satelite tapusios Baltarusijos – esanti Lietuva istoriškai iš tos pusės patyrė daug negandų: karus, okupacijas. Tokioje geografinėje ir istorinėje realybėje esanti mūsų šalis, pasak buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, turi stengtis nugalėti tam tikrą istorinį prakeiksmą. Jis išskyrė tris svarbiausius elementus, būtinus norint užtikrinti savo saugumą.

Ukraina beveik metus ginklu gina valstybingumą nuo Rusijos agresijos.

G.Jeglinskas pažymėjo, kad situacija tikrai nėra džiuginanti: vyksta intensyvūs mūšiai, žūsta žmonės, o kada baigsis karas, prognozuoti sunku.

Kita vertus, optimistiškai nuteikia tai, kad Vakarai nenustoja teikti ginkluotės, didinti jos kalibro, duoti įvairesnių, geresnių, galingesnių technologijų technikos. Jo nuomone, tai tęsis ir toliau.

„Nors, aišku, mes vis čia svarstome, kaip čia, kodėl čia dabar neduoda F-16, prieš tai nedavėme tankų. Dabar jau duodame tankus, neduodame lėktuvų.

Manau, kad tendencija yra labai aiški, labai tiesi, kad iš tikro supratimas egzistuoja, jog Ukraina kovoja ne tik savo egzistencinį mūšį, ne tiktai už savo išlikimą ir klestėjimą, tai iš tikro visų mūsų demokratijų reikalas“, – pažymėjo buvęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas, krašto apsaugos viceministro pareigas ėjęs JAV analitinio centro „Atlantic Council“ vyresnysis bendradarbis Giedrimas Jeglinskas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Giedrimas Jeglinskas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Giedrimas Jeglinskas

Demokratijos prieš ne demokratijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius