TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

El.bilieto sistema Vilniuje vis dar stringa

El.bilieto sistema Vilniuje vis dar neveikia taip, kaip turėtų veikti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / El.bilieto sistema Vilniuje vis dar neveikia taip, kaip turėtų veikti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Metų pradžioje Vilniaus valdžia didžiuodamasi pranešė, kad pagaliau baigiama diegti elektroninio bilieto sistema ir nuo sausio 3-iosios už kelionę bus galima mokėti ir elektroniniu kartiniu bilietu. Tačiau teoriškai patraukli naujoji sistema praktikoje vis dar kelia problemų.

Pasirodo, pasižymėjus elektroninį bilietą, sumokėti už važiavimą galima, tačiau kontrolieriai vis tiek jus gali apkaltinti, kad važiuojate „zuikiu“.

Vilnietis Evaldas visuomeniniu transportu teigė besinaudojantis itin retai – kartą ar kelis per mėnesį. Tačiau vyras nusprendė išbandyti modernią naujovę – elektroninį bilietą. „Man patinka ši idėja, bet teko labai nusivilti teikiama paslauga. Įlipęs į troleibusą, pridėjau bilietą prie žymeklio ir man nuskaičiavo litą – esu studentas, tad kelionė man kainuoja pigiau. Tačiau bevažiuojant įlipo kontrolieriai ir vienas iš jų patikrinęs mano bilietą pareiškė, kad jis negalioja. Į mano pasiteisinimą, kad įlipęs bilietą pažymėjau, man nuskaičiavo pinigus, kontrolierius atšovė: „Tai mėnesinis bilietas ir niekas nieko nuskaičiuoti negalėjo“, – pasakojo Evaldas.

Vilnietį ypač papiktino tai, kad kontrolierius net nebuvo girdėjęs, jog naujoji sistema jau veikia ir troleibusuose ja galima naudotis. Vis dėlto baudos Evaldas išvengė, nors teko pabūti ir kontrolierių autobusiuke. Ten buvusi darbuotoja susisiekė su savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“, kuri ir kuruoja el.bilieto sistemos diegimą, dispečerine ir tada paaiškėjo, kad bilietas tikrai galioja, o už kelionę buvo sąžiningai sumokėta.

Darbuotojai buvo apmokyti

Ši istorija nemaloniai nustebino „Susisiekimo paslaugų“ vadovą Gintą Bliuvą. Jo teigimu, visi bendrovės darbuotojai privalėjo dalyvauti mokymuose ir buvo informuoti, kad el.bilieto sistema veikia, keleiviai jau gali įsigyti ne tik mėnesinius, bet ir kartinius el.bilietus.

„Labai keista, kad tokia situacija susidarė, nes mokymai buvo visiems. Keleiviai turėtų informuoti „Susisiekimo paslaugas“ apie tokius nutikimus ir mes aiškinsimės, nes to neturėtų būti“, – teigė įmonės vadovas.

Bendrovės Kontrolės skyriaus vadovas Dainius Rinkauskas teigė, kad paaiškėjo, jog toks nesusipratimas, jų žiniomis, įvyko pirmą kartą ir tik dėl to, kad mokymų metu minėti kontrolieriai atostogavo.

Kol kas besinaudojančių kartiniais el.bilietais Vilniuje yra vos vienas kitas, tačiau tikimasi, kad sistemai pradėjus veikti keleiviai galės be trukdžių atsisakyti popierinių bilietų. „Pradėjus diegti mėnesinius el.bilietus, iš pradžių į naujovę visi žiūrėjo gana skeptiškai, bet paskui ji greitai prigijo ir šiandien niekas nebenorėtų grįžti prie popierinių nuolatinių bilietų“, – įsitikinęs G.Bliuvas.

Tiesa, troleibusuose ir autobusuose popierinių bilietų bus galima įsigyti visada, todėl itin retai besinaudojantys visuomeniniu transportu keleiviai 8 Lt kainuojančios kortelės, kurią reikia papildyti kartiniais bilietais, įsigyti neprivalės.

Gali tekti grąžinti pinigus

ES paramą administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pareiškė, kad el.bilieto sistema Vilniuje neveikia taip, kaip numatyta, be to, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos visuomeninio transporto apmokėjimo elektroninėmis kortelėmis sistemos nėra suderintos, todėl gali tekti grąžinti dalį šiam projektui gautų Europos Sąjungos lėšų. Tačiau G.Bliuvas tikino, kad sistemą diegiančioms institucijoms duota laiko pateikti paaiškinimus ir ištaisyti trūkumus, todėl apie bet kokį pinigų grąžinimą kalbėti dar per anksti. Projekto, įgyvendinamo trijuose didžiuosiuose miestuose, vertė siekia beveik 20 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min