Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 7d. 11:22

El. gyventojų ir būstų surašyme jau dalyvavo 11 proc. Lietuvos gyventojų

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas

Statistikos departamentas praneša, kad kovo 7 d. 11 val. internetu jau buvo susirašę 352 tūkst. žmonių, t. y. apie 11 procentų šalies gyventojų.

Nuo pat pirmos e. surašymo dienos aktyviausi buvo didžiųjų miestų gyventojai: jau susirašė 17 procentų Vilniaus miesto gyventojų, 15 procentų – Kauno, 14 procentų – Šiaulių, 13 procentų – Panevėžio, 12 procentų – Klaipėdos miesto gyventojų.

Atkreipiame dėmesį, kad surašymo apskaitos momentas yra kovo 1 d. 00 val. Tai reiškia, kad surašymo lape, nepriklausomai nuo to, kada jis pildomas, pateikiami būtent kovo 1 d. 00 val. duomenys.

Gyventojai turi susirašyti tuo adresu, kuriuo gyvena, net jei jis nesutampa su deklaruota gyvenamąja vieta. Tokiu atveju el. surašymo lape matomą iš administracinių šaltinių užpildytą adresą reikia pakeisti į tikrąjį.

Primename, kad prisijungus prie e. surašymo sistemos, surašyti reikia visus būsto gyventojus. Prisijungęs asmuo pirmiausia pateikia duomenis apie būstą, vėliau užpildo būsto gyventojų sąrašą ir pateikia šių būsto gyventojų duomenis. Surašant kitus būsto gyventojus, reikia žinoti jų asmens kodus. Asmens kodai reikalingi tik surašomiems gyventojams identifikuoti.

E. surašymo lape asmens duomenys pildomi tik lietuviškais rašmenimis – padarius klaidą varde ar pavardėje sistema asmens neatpažįsta.

Gyventojų ir būstų e. surašymo sistema veiks iki kovo 14 d. Dar kartą kviečiame gyventojus dalyvauti e. surašyme – jungtis prie e. surašymo sistemos www.esurašymas.lt ir patiems užpildyti e. surašymo lapą.

Gyventojai, neturintys namuose interneto, bet norintys susirašyti el. būdu, gali tai padaryti atvykę į teritorines statistikos valdybas arba viešąsias bibliotekas. Tokiu atveju reikėtų nepamiršti su savimi pasiimti reikalingų dokumentų.

Dar kartą primename, kad gyventojus surašinėtojai pradės lankyti tik nuo balandžio 5 d. Bus lankomi gyventojai, kurie elektroniniu būdu surašė ne visus savo būsto gyventojus ar išvis nedalyvavo e. surašyme. Surašymo darbuotojus bus galima atpažinti iš surašymo darbuotojų pažymėjimų ir specialių portfelių.

Statistikos departamentas užtikrina, kad surašymo metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik suvestinei statistinei informacijai rengti.

Surašymo klausimais gyventojai gali pasiteirauti nemokamu telefonu 8 800 01 418 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.) arba el. paštu surasymas@stat.gov.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min