Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektrinėje – dėmesys ekologijai (nuotraukos)

Anot Kauno HE vadovo J.Bartlingo, kiekvieną dieną rekonstrukcijos darbų metu elektrinėje plušo apie 120 darbininkų.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Anot Kauno HE vadovo J.Bartlingo, kiekvieną dieną rekonstrukcijos darbų metu elektrinėje plušo apie 120 darbininkų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno hidroelektrinėje (HE) neseniai baigtas pirmasis modernizavimo darbų etapas, kainavęs net 78 mln. Lt.

Modernizuojant bendrovės „Lietuvos energija“ filialą Kauno HE, itin didelis dėmesys buvo skiriamas ekologiškumui: įprastinė alyva įrenginiuose buvo pakeista nekenksmingu vandenyje išsiskaidančiu tirpalu, pasirūpinta elektrinės įrangos sandarumu, teritorija buvo aptverta saugantis nuo brakonierių. „Atnaujinta įranga atitinka visus aplinkosauginius Europos Sąjungos reikalavimus“, – tikino Kauno HE direktorius Juozas Bartlingas.

Pirmojo jėgainės modernizacijos etapo metu iš viso buvo investuota apie 78 mln. Lt. Iš jų 29,2 mln. Lt buvo gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, o likusią dalį skyrė AB „Lietuvos energija“.

„Pirmojo etapo metu kiekvieną dieną su šiuo projektu dirbo vidutiniškai apie 120 žmonių. Tačiau turint omenyje, kad įvairios detalės buvo gaminamos skirtingose vietose, galima numanyti, kad iš viso kiekvieną dieną elektrinės modernizavimo darbus dirbo net pusė tūkstančio žmonių“, – vardino J.Bartlingas.

Šių metų pradžioje buvo pradėtas ir antras jėgainės modernizavimo etapas, kurio metu bus investuoti 47 mln. Lt. Baigus visą elektrinės rekonstrukciją, daugiau nei 100 megavatų galingumo jėgainės efektyvumas padidės apie 10 proc. „Antrąjį etapą planuojame baigti dar šiais metais. Po jo be papildomo kapitalinio remonto elektrinė turėtų sėkmingai veikti dar bent 25 metus“, – prognozavo „Lietuvos energijos“ direktorius Darius Masionis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min