Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 2d. 22:33

Elektrinės uždarymas apvers Visagino žmonių gyvenimą aukštyn kojomis

Ignalinos atominė elektrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė.
Visaginiečiai juokauja, kad po atominės elektrinės uždarymo iš „šviesos miesto“ energetikų šventovė virs „tamsos miestu“. Labiausiai žmones gąsdina išaugsiantys mokesčiai už šildymą ir didėjantis nedarbas.

Tik šis juokas nelinksmas. Visaginui dar keliems metams palikta 50 proc. nuolaida elektrai, tačiau šildymas, kuriam iki šiol naudota atominėje elektrinėje pagaminta elektra, turėtų brangti bemaž tris kartus. Nors jis vis tiek bus pigesnis nei kitur Lietuvoje, – pranešė LNK žinios.

„Bėda ta, kad (iš miesto) išvyksta jauni ir gabūs žmonės, o lieka pensininkai. Tapsim pagyvenusių žmonių ir pensininkų miestu“, – sakė miesto gyventojas Kęstas Gabriūnas.

Pardavėjai sako, jog visaginiečiai pradėjo smarkiai taupyti ir keisti savo įpročius.

„Anksčiau visaginiečiai pirkdavo brangias žuvis. Visas raudonas (t.y. brangesnes). O dabar visą dieną perkama tik silkė ir kitos pigesnės žuvys“, – pasakojo pardavėja R.Kvedaravičienė.

Nedarbas. Štai ko labiausiai bijo miesto gyventojai. Uždarius atominę, vien šiemet be darbo liks maždaug pusė tūkstančio žmonių. Atleis darbuotojus ir kitos su elektrine susijusios įmonės.  Atleisti iš atominės elektrinės žmonės gauna papildomas garantijas, tačiau jos, esą, ne visam gyvenimui. O susirasti naują darbą daug kam koją kiša tai, kad jie nemoka valstybinės kalbos.

Kitas miesto valdžios rūpestis – pritraukti investicijų. Tačiau tą padaryti be valstybės, anot Visagino mero Vytauto Račkausko, be galo sunku.

„Mes geografiškai esame ne prie magistralių, todėl verslui, kad jis ateitų pas mus, reikia dar padėti. Tai gali būti rėmimas iš struktūrinių fondų arba atitinkamas infrastruktūros sutvarkymas“, – sakė meras.

Anot mero, šiais metais tik viena didesnė įmonė panoro įsikurti Visagine.


 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Visaginas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min