Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektronines pranešimų formas „Sodrai“ privalės teikti daugiau draudėjų

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo liepos 1-osios darbdaviai, turintys 5 ir daugiau darbuotojų, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos skyriams socialinio draudimo pranešimus privalės teikti tik per Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS). Popieriniai pranešimai nebebus priimami. Iki liepos 1 d. ši prievolė galiojo tik darbdaviams, turintiems 10 ir daugiau darbuotojų.

„Jau dabar daugiau nei 75 proc. įmonių, turinčių nuo 5 iki 9 darbuotojų, teikia elektroniniu parašu patvirtintus socialinio draudimo pranešimus per EDAS, nors ir neprivalo to daryti. Tikimės, kad ir likusieji greitai įpras naudotis sistema ir supras, kad tai darydami taupo savo laiką“, – įsitikinęs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strumskis.

Šiuo metu yra 15,7 tūkst. įmonių, kuriose dirba nuo 5 iki 9 darbuotojų. Iš viso smulkiose įmonėse dirba apie 102,7 tūkst. darbuotojų.

Įmonių, turinčių 10 ir daugiau apdraustųjų, yra 19,3 tūkst. Šiose įmonėse iš viso dirba apie 1 mln. 21,4 tūkst. darbuotojų. Taigi jau dabar „Sodra“ informacijos apie didžiąją dalį apdraustųjų sulaukia elektroniniu būdu.

Iš viso šiuo metu yra 89,2 tūkst. įmonių, turinčių bent vieną apdraustą asmenį, o bendras apdraustųjų skaičius siekia 1 mln. 236,5 tūkst. Elektroninius socialinio draudimo pranešimus teikia 75 proc. visų šalies draudėjų.

Naudodamiesi EDAS, draudėjai taupo savo laiką ir mažina sąnaudas, nes „Sodrai“ reikalingą informaciją jie gali pateikti elektroniniu būdu, neatsitraukdami nuo darbo vietos. Be to, socialinio draudimo pranešimus pateikus elektroniniu būdu, nebereikia „Sodros“ teritoriniams skyriams pristatyti popierinių pranešimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min