Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 spalio 3d. 06:30

Elektroroleriais važinės tvarkos sergėtojai

Elektriniai dviračiai turėtų išriedėti į Vilniaus gatves jau netrukus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Viešosios tvarkos sergėtojai tikisi naudos ir elektrorolerių važinėjant miesto centre ir senamiestyje.

Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai dar šį rudenį pažeidėjus, ypač automobilių statymo reikalavimų nepaisančius vairuotojus, gaudys važinėdami elektriniais dviračiais. Tikimasi, kad geriausiai ši transporto priemonė tarnaus sostinės centre ir senamiestyje.

Keturi iš numatomų įsigyti 25 elektroroleriais vadinamų elektrinių dviračių jau artimiausiu metu atiteks Viešosios tvarkos skyriui. Jo specialistai ketina elektroroleriais važinėti miesto centre ir senamiestyje, kur automobiliu būna sunku pravažiuoti, o dar sunkiau rasti vietą jį pastatyti.

Pravers centre ir senamiestyje

Važinėdami šiomis elektrinėmis transporto priemonėmis specialistai itin daug dėmesio žada kreipti į tose vietose stovinčius automobilius, kur stovėjimą riboja kelio ženklai. Taip pat dažniau bus užsukama į kiemus, tikrinama, ar automobiliai nepaliekami ant žalių vejų.

„Žinoma, žiemos metu elektroroleriais nepasinaudosi, tačiau pavasarį, vasarą bus tikrai patogu jais važinėti po senamiesčio kiemus. Darbuotojas bet kur gali tokį dviratį palikti, eiti su fotoaparatu ir fiksuoti pažeidimus. Ilgų atstumų šiomis transporto priemonėmis nenuvažiuosi, bet važinėti po miesto centrą, senamiestį tikrai užteks“, – aiškino savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Švaikauskas.

Specialistai dažnai susiduria su problema, kad ir patys atvažiavę bausti pažeidėjų neturi kur palikti automobilio. „Darbuotojai negali automobilio palikti neleistinoje vietoje, nes jeigu taisykles pažeidinės mūsų specialistai, ko galėsime reikalauti iš paprastų vairuotojų“, – teigė M.Švaikauskas.

Pirmieji keturi elektroroleriai Viešosios tvarkos skyriaus specialistams bus savotiškas išbandymas, vėliau atsižvelgdama į jų nuomonę miesto savivaldybė spręs, ar tokių ekologiškų transporto priemonių skyriui reikia daugiau.

Nuomos pavasarį

Iš viso „Susisiekimo paslaugos“ ketina įsigyti 25 elektrinius dviračius. Šiemet miesto gatvėse jie tikriausiai nebepasirodys, nuomos punktus pasieks tik pavasarį. Anot „Susisiekimo paslaugų“ direktoriaus Ginto Bliuvo, šiuo metu norintys pasivažinėti gali išsinuomoti 15 elektrorolerių, kuriuos pagal panaudos sutartį yra gavęs Vilniaus turizmo informacijos centras (TIC).

Centro direktorės Jolantos Beniulienės teigimu, elektrinius dviračius vilniečiai nuomojasi, tačiau kol kas dar ne itin drąsiai. „Rugpjūtį buvo daugiau važinėjančių, negu rugsėjį, matyt, orai nulėmė. Gal būtų ir daugiau norinčių, tačiau turime apribojimų – reikia vairuotojo pažymėjimo, todėl dalis jaunuolių negali pasivažinėti elektroroleriais“, – sakė J.Beniulienė.

TIC panaudos sutartis galioja iki spalio 31 d., tad dar mėnesį dviračiais galės važinėti visi norintys. Direktorė atskleidė, kad nors užsieniečiai, ypač Vilniuje organizuojamų verslo misijų dalyviai, labai domisi ir giria elektrinius dviračius, daugiausia juos nuomojasi vietiniai lietuviai.

Važinėtis brangu

Pirmoji elektrorolerio nuomos valanda kainuoja 10 Lt, tačiau už vėlesnes tenka mokėti brangiau. Už dvi valandas nuomos kaina siekia 30 Lt, tris – 60 Lt, keturias – 90 Lt. Taip pat kreditine kortele tenka palikti 500 Lt užstatą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min