Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eligijus Masiulis apie koalicijos kivirčą dėl FNTT: abi pusės įsispraudė į kampus

Eligijus Masiulis „15min.lt“ redakcijoje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis „15min.lt“ redakcijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandale valdančiajai koalicijai labiausiai trukdo ir konservatorių, ir liberalcentristų kietakaktiškumas ir nenoras nė per žingsnį pajudėti kompromiso link, įsitikinęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Šioje istorijoje sudėtingiausia, kad teik konservatoriai, tiek liberalcentristai savo kiekvieną dabartinį veiksmą vertina būsimų rinkimų kontekste. Todėl labai jautriai reaguoja į vienokį ar kitokį sprendimą. Abi pusės yra tiek save įsivariusios į kampą, kad bet kokia kompromiso paieška ar atsitraukimas yra priimamas kaip totalus pralaimėjimas, kuris gali turėti įtakos rinkimų rezultatams“, – vertino kolegų kivirčą E.Masiulis.

Anot jo, koalicijos partneriai šiuo metu nerodo net pakankamai pastangų šį konfliką išspręsti, nes iki šiol taip ir nėra paskelbtas Koalicijos politinės tarybos susitikimo laikas.

„Jis galėtų įvykti ten, kur yra poligrafas ir ponas A.Kubilius su ponu A.Čapliku irgi galėtų atsisėsti, o Liberalų sąjūdis pasižiūrėtų, kuris yra teisesnis“, – juokavo ministras.

Pasak jo, labiausiai koalicijos padėtį apsunkintų sprendimas R.Palaičio likimą spręsti nepasitikėjimo procedūros Seime pagalba.

„Interpeliacijos vidaus reikalų ministrui kelias Seime būtų, matyt, pats prasčiausias scenarijus, kuris įveltų į nuolatinę konflikto zoną koalicijos partnerius ir tikėtis tada pavasario sesijoje kokių nors svarbesnių sprendimų, susijusių su Lietuvos ekonomika ar energetika, būtų labai sudėtinga“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė E.Masiulis.

Interpeliacijos R.Palaičiui kelias Seime būtų pats prasčiausias scenarijus, – sako E.Masiulis.

Todėl, pasak liberalo, spręsti susidariusią situaciją pirmiausia turėtų pats premjeras Andrius Kubilius. Tiesa, susisiekimo ministras E.Masiulis premjerui siūlytų elgtis racionaliai ir, užuot tučtuojau siūlius prezidentei atstatydinti R.Palaitį, palaukti teismo ir prokuratūros sprendimų.

„Jei teismas nuspręstų, kad V.Gailius buvo atleistas neteisėtai, tai vidaus reikalų ministras vienareikšmiškai turėtų atsistatydinti. Kitas – ikiteisminio tyrimo dėl info nutekinimo. Atmetus visas emocijas ir visą aplinkui susidariusią įtampą, manau, racionaliausias kelias būtų sulaukti šių dviejų teisinių sprendimų, jei mes dar gyvename teisinėje valstybėje“, – išeitį siūlo E.Masiulis.

Jo paties vertinimu, Seimo Antikorupcijos komisijos paskelbtos tyrimo išvados savrbios tik politine prasme, tačiau jis sutinka su premjero nuomone, kad nereaguoti į šias išvadas neįmanoma.

„Nereaguoti į komisijos išvadas, matyt, negalima, bet teisine prsame, tai jos nėra net Seimo sprendimas, o tas išvadas priėmė tik dalis komisijos narių. (...) Politine prasme, sakyčiau jos yra svarios, turinčios pakankamai didelį politinį užtaisą, bet teisine prasme tai yra mažai reikšmingos“, – vertino susisiekimo ministras.

Primename, kad FNTT vadovų atleidimo aplinkybes nagrinėjusi Seimo Antikorupcijos komisija siūlė V.Gailių ir V.Giržadą grąžinti į darbą, pareiškė nepasitikėjimą liberalcentristų deleguotu ministru Raimundu Palaičiu ir rekomendavo atleisti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min