Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 16d. 15:57

Eligijus Masiulis: skrydžių iš Palangos oro uosto turi daugėti

Palangos oro uostas siekia susigrąžinti prieš dvejus metus nutrauktus skrydžius į Vokietiją.
Juliaus Kalinsko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Susisiekimo ministerija spaudžia Klaipėdos regiono savivaldybes pasekti Kauno pavyzdžiu ir paremti vietos oro uosto veiklą.

Palangoje apsilankęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis dar kartą akcentavo, jog Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės turėtų susitelkti bei bendromis jėgomis siekti išplėsti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją.

„Siūlome labai aiškų modelį – norėdami pritraukti daugiau turistų, miesto svečių bei sudaryti galimybes mūsų žmonėms keliauti patogiau, turime išplėsti krypčių į Vakarų valstybes skaičių. Bet tam reikalingas ir mūsų pačių indėlis“, – sakė E. Masiulis.

Kaip pavyzdį jis pateikė Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės sprendimą rinkodaros priemonėms skirti dalį savo biudžeto lėšų, lėmusį, kad Kauno oro uoste atsirado per 20 krypčių skrydžių į įvairius užsienio miestus, o Kaune bei regione padidėjo turistų srautai.

„Lygiai tokį pat modelį siūlome Vakarų regionui. Tikiuosi, kad Susisiekimo ministerijos, Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių bei Palangos oro uosto pasitarimai bus rezultatyvūs – regiono savivaldybes pavyks įtikinti, kad investuoti į maršrutų reklamą, puoselėti naujas kryptis yra verta. Noriu pasidžiaugti išmania Palangos savivaldybės pozicija šiuo klausimu“, – sakė ministras. 
E. Masiulis pabrėžė, jog preliminarūs susitarimai su potencialiomis aviakompanijomis, pasirengusiomis ateiti į Palangos oro uostą bei atidaryti naujus skrydžius, jau yra, tačiau labai svarbu šį klausimą spręsti kompleksiškai.

Lankydamasis Palangoje ministras taip pat apžiūrėjo bei įvertino ir 2011 m. atliktus miesto gatvių tvarkymo darbus, atliktus už Kelių direkcijos skirtus beveik 1,7 mln. litų.

E. Masiulis pabrėžė, jog ministerija 2012 m. skirs didelį dėmesį ir kitiems kurortui svarbiems projektams – poilsiautojų pamėgtos Jūratės g. rekonstrukcijai bei Palangos aplinkkelio statybai, taip pat – Kretingos g. projektavimui.

Aplinkkelis, ministro teigimu, išspręstų keletą problemų – juo būtų nukreipiamas sunkiasvoris transportas, o sumažėjus automobilių srautui mieste, pagerėtų kurorto gyventojų ir svečių saugumas, aplinkos kokybė. „Naujiena Lietuvoje yra tai, kad maždaug 8 kilometrų ilgio aplinkkelį aplink Palangą planuojama tiesti naudojant viešosios ir privačios partnerystės principą. Vyko konkursas, jau atplėšti vokai bei vyksta derybos su rangovais. Tikimės, kad sutarties pasirašymas ir konkretūs darbai turėtų prasidėti pavasarį“, – teigė E. Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min