Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 9d. 08:50

Emanuelis Zingeris dalyvauja Pasaulio demokratijos forume

Emanuelis Zingeris
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Emanuelis Zingeris

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas, Parlamentinio demokratijos forumo pirmininkas, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentas Emanuelis Zingeris dalyvauja šiomis dienomis Strasbūre vyksiančiame Pasaulio demokratijos forume, į kurį susirinko politikos, verslo, mokslo ir pilietinės visuomenės lyderiai iš viso pasaulio diskutuoti apie demokratijos iššūkius, modelius, jų supratimą, demokratijos ir rinkos santykių problemas.

Savo pasisakymo metu tūkstantinei forumo auditorijai E.Zingeris akcentavo realios pagalbos būtinybę, pirmiausia toms šalims, kurios yra pereinamojo laikotarpio etape, pabrėždamas tai, kad tokiais atvejais turi tuoj pat įsijungti „Maršalo plano“ mechanizmas, leidžiantis suvokti ir pajusti apčiuopiamą demokratinių šalių paramą už pasirinkimą eiti demokratijos keliu, o sėkmės istorijos paskatins ir kitas tautas išsivaduoti iš diktatūrų jungo.

Į aukšto lygio renginį atvyko Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, Europos Parlamento Prezidentas Martinas Schulzas ir kiti aukšto lygio lyderiai. Tikimasi, kad Pasaulio demokratijos forumas taps tradiciniu kasmetiniu renginiu.

Lietuva visomis išgalėmis prisideda prie globalinių demokratijos stiprinimo pastangų, tai puikiai pademonstravo pirmininkavimo Demokratijų bendrijoms metu, kuomet buvo įkurtas parlamentinis ir jaunųjų lyderių forumai, bei kurie šiuo metu aktyviai vykdo savo veiklą tarptautiniu mastu.

Aktyvų mūsų vaidmenį demonstruoja ir nuolat vykstantys susitikimai, pavyzdžiui šį savaitgalį, spalio 5-7 dienomis Vilniuje vykusi pirmoji tarptautinė jaunųjų lyderių akademija „Demokratijos stiprinimas Rytų Europos šalyse“, kurią organizavo Jaunųjų lyderių forumas. Jaunieji politologai, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir kovotojai už demokratines idėjas iš daugiau nei 10-ies Rytų Europos ir Azijos šalių (Armėnijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Moldovos, Mongolijos, Taivanio ir Ukrainos) kartu su Lietuvos politikais bei diplomatais diskutavo apie visuotinai pripažintų vertybių – pagarbos žmogaus teisėms, demokratijai, lygybei, įstatymo viršenybei, solidarumui ir teisingumui puoselėjimą.

Savo sveikinimo kalboje E.Zingeris pasidžiaugė svarbia iniciatyva burti jaunus lyderius, kurie save įprasmina stiprindami demokratiją pasaulyje ir išreiškė surūpinimą dėl vis labiau stiprėjančių antidemokratinių tendencijų Rytų Europos šalyse, pailiustruodamas savo žodžius nesenai vykusiais nelaisvais ir nedemokratiškais rinkimais Baltarusijoje šių metų rugsėjo 23 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min