Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 vasario 27d. 11:01

Emigracijai stabdyti – verslumo mugė

Mugėje jaunieji verslininkai pristatė įvairią savo rankomis kurtą produkciją.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Mugėje jaunieji verslininkai pristatė įvairią savo rankomis kurtą produkciją.

Pirmą kartą Klaipėdoje surengta moksleivių verslumo mugė sutraukė būrius jaunuolių iš dešimties uostamiesčio mokyklų. Viename iš prekybos centrų vykusios mugės metu moksleiviai prekiavo savo kurta bižuterija, maisto produktais bei siūlė inovatoriškas idėjas.

Penktadienį vykęs renginys – ne šiaip jaunuolių bandymas vaidinti verslininkus, o rimtas jų verslumo įgūdžių demonstravimas per įsteigtas firmas – moksleivių mokomąsias bendroves. Tokį netradicinį projektą organizavo ne pelno organizacija „Lietuvos Junior Achievement” – jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų koordinatorė Lietuvoje kartu su miesto savivaldybe ir švietimo įstaigomis.

Dauguma mugėje dalyvavusių moksleivių įmones buvo įkūrę neseniai – prieš mėnesį. Jaunieji verslininkai prekiavo rankų darbo papuošalais, vidpadžiais, veltais iš vilnos, pyragais, originaliais šratinukais, siūlė įsigyti ekologiškų šiuklinių–peleninių, pristatė savo kurtą, balsu valdomą kompiuterinį žaidimą. Mugėje dalyvavusi „Žaliakalnio“ mokyklos vienuoliktokė Jekaterina prekiavo floristikos kompozicijomis. „Pagal užsakymą kuriu puokštes ir floristikos kompozicijas. Manau, kad ateityje, kai įgysiu profesiją, tai bus antroji mano veikla“, – optimistiškai kalbėjo jaunoji verslininkė.

Veikia kaip tikra įmonė

Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami pagal bendrovės veiklos įstatus, moksleiviai turi galimybę įgyti verslo įgūdžių ir praktiškai pritaikyti ekonomikos žinias. Nuo tikros firmos moksleivių bendrovė skiriasi tik tuo, kad turi ribotą kapitalą, veikia ribotą laiką, šiek tiek supaprastinta buhalterinė apskaita. „Mokomoji bendrovė yra teisiškai legaliai veikianti įmonė, turinti visus reikiamus dokumentus. Ne visiems pavyksta įsikurti bendrovę, tai priklauso nuo mokinių ir jų mokytojo aktyvumo“, – apie projektą kalbėjo viena iš organizatorių, Klaipėdos savivaldybės Ugdymo kokybės ir kaitos poskyrio vyriausioji specialistė Irma Bartninkienė.

Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr./Originali prekė - ekologiška pelelinė-šiukliadėžė.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr./Originali prekė - ekologiška peleninė-šiukliadėžė.

Tie, kuriems bendrovę įkurti nepakako motyvacijos ir galimybių, galėjo dalyvauti skurdami verslo komandas, turinčias verslo idėją ir viziją, kaip ją įgyvendinti. „Moksleiviai patys kuria verslo įmones ir dažnai startinis kapitalas būna jų pačių santaupos. Jei jie suranda verslininkų, gali pritraukti daugiau lėšų“, – sakė I.Bartninkienė. Moksleivių verslumo mugėje, kurioje iš viso dalyvavo 21 komanda, vyko ir geriausių verslo idėjų bei stendų pristatymų apdovanojimai.  

Mokėsi iš norvegų

I.Bartninkienė pasakojo, kad idėja organizuoti tokią mugę Klaipėdoje kilo apsilankius Norvegijoje. Klaipėdos savivaldybės specialistai bei švietimo įstaigų atstovai partnerių teisėmis dalyvavo šioje šalyje vykusiame projekte kartu su „Lietuvos Junior Achievement“ organizacija.

„Mokėmės, kaip ugdomas jaunųjų žmonių verslumas, pamatėme, kaip kruopščiai ir atsakingai ten yra organizuojamos tokio pobūdžio mugės. Norvegai labai rimtai žiūri į tokią jaunimo veiklą ir ją dosniai finansuoja“, – įspūdžiais dalinosi specialistė. Pasak jos, tam yra rimta priežastis – Norvegijoje jauni žmonės mokomi verslumo, kad neišvyktų iš šiaurinio šalies regiono į Oslą, o liktų ten ir bandytų kurti savo verslą. Sekant jų pavyzdžiu nuspręsta ir klaipėdiečius jaunuolius paskatinti domėtis verslu ir jį įkūrus likti gimtinėje.
 

Temos: 2 Prekyba Mugė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min