2008-10-19 21:03

Emigrantai jau gali tuoktis užsienyje

Užsienyje gyvenantys lietuviai santuokas registruoti konsulinėse įstaigose gali nuo liepos. Lietuvos diplomatinėse atstovybėse jau įregistruota 12 santuokų, praneša „Panorama“.
Jaunavedžiai
Jaunavedžiai / Photos.com nuotr.

Daugiausia jų įregistruota Airijoje – aštuonios, po vieną – Baltarusijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje.

Anot Lietuvos ambasadorės Airijoje, iškart tuokiama po dvi poras, tai daroma penktadieniais.

Anot Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento skyriaus vedėjos Aušros Černevičienės, svarbiausia santuokos registracijos sąlyga yra ta, kad abu sutuoktiniai turi būti Lietuvos piliečiai.
Taip pat vieno iš sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta turi būti ta užsienio valstybė, kurioje registruojamasi.

Nuo liepos mėnesio pradėtos registruoti ne tik santuokos, bet ir gimimai bei mirtys visose šešiasdešimtyje diplomatinių Lietuvos atstovybių. Kitos valstybės tokias paslaugas savo šalių piliečiams teikia jau seniau.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą