Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Emigruojančių lietuvių skaičius mažėja

Lenkai bėga iš Islandijos.
S. Žiūros BFL nuotr. / Emigrantai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad, išankstiniais duomenimis, nuo 2010 m. rugsėjo deklaruotos emigracijos mastas sumažėjo. Rugsėjį savo išvykimą iš Lietuvos deklaravo 8,4 tūkst. gyventojų (4,2 tūkst. mažiau negu rugpjūtį), o spalio mėnesį – 6,4 tūkst. šalies gyventojų ir, palyginti su rugsėjo mėnesiu, emigrantų skaičius sumažėjo 2 tūkst.

Šių metų balandžio–rugpjūčio mėnesiais emigracijos iš Lietuvos mastas buvo didelis (vidutiniškai  10,7 tūkst. emigrantų per mėnesį). Tam įtakos galėjo turėti Sveikatos draudimo įstatymu nustatyta prievolė nuolatiniams šalies gyventojams mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Savo nuolatinės gyvenamosios vietos keitimą iš Lietuvos į užsienio valstybę galėjo deklaruoti ir tie, kurie gyveno užsienyje jau anksčiau.

Per dešimt šių metų mėnesių išvykimą iš Lietuvos deklaravo 74,1 tūkst. žmonių, tai 4 kartus daugiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Statistikos departamento nedeklaruotos migracijos tyrimo vertinimais, iki 2010-ųjų as antras trečias iš Lietuvos išvykęs asmuo to nedeklaravo.

Patikslinti emigracijos mastą ir gyventojų skaičių 2001–2010 m. leis Lietuvos Respublikos 2011 m. visuotinis gyventojų ir būstų surašymas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min