Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 09:27

Emocinę paramą gali gauti tik atkakliausieji

Anot P.Skruibio, norinčių dirbti „Jaunimo linijoje“ yra daug, tačiau trūksta pinigų visus juos priimti. I.Gelūno nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Paulius Skruibis

Emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija” vadovas Paulius Skruibis tikina, kad asmenų, norinčių gauti emocinę paramą, yra kur kas daugiau nei savanoriai gali išklausyti. Finansavimo trūkumas neleidžia parengti reikiamo savanorių skaičiaus.

„Jaunimo linija“ sulaukia daugiau skambučių nei galime į juos atsakyti. Ta problema yra jau ilgą laiką. 2012 metais galėjome atsiliepti į vieną iš 20-ies skambučių, kas mums labai nepatiko. Tada ėmėmės tam tikrų priemonių ir šiais metais jau galime atsiliepti į vieną iš aštuonių skambučių“, – kalbėjo P.Skruibis.

Per ateinančius kelerius metus planuojama pasiekti, kad savanoriai galėtų atsiliepti į vieną iš trijų skambučių.

Šiais metais jau galime atsiliepti į vieną iš aštuonių skambučių.

„Ką reiškia dabartinė situacija? Tai, kad žmogus vidutiniškai turi skambinti vos ne 8 kartus, kad prisiskambintų“, – pasakojo P.Skruibis.

Jis aiškino, kad jo vadovaujama tarnyba suteikia ne psichologinę pagalbą, o psichologinę ir emocinę paramą: „Tai ne psichologų teikiama pagalba, o savanorių teikiama emocinė parama, kada žmogus gali sulaukti palaikymo, išsikalbėti.“

Vieno savanorio paruošimas – daugiau nei 2000 Lt

Pašnekovas pasakojo, kad visi savanoriai turi praeiti atranką, po to iki pusės metų vyksta praktiniai apmokymai.

„Mūsų pagrindinis tikslas – išklausyti žmogų, sudaryti jam sąlygas kalbėti apie savo jausmus, tada jo emocinė įtampa sumažėja ir jis pats pamato, kaip reiktų elgtis tam tikroje situacijoje“, – sakė P.Skruibis.

Emocinę paramą galima gauti ir siunčiant elektronines užklausas. Šiuo metu emocinę paramą visoje šalyje teikia 165 „Jaunimo linijos“ savanoriai.

Mūsų pagrindinis tikslas – išklausyti žmogų, sudaryti jam sąlygas kalbėti apie savo jausmus, tada jo emocinė įtampa sumažėja ir jis pats pamato, kaip reiktų elgtis tam tikroje situacijoje.

Pašnekovo žiniomis, vieno savanorio paruošimas kainuoja apie 2300 Lt. Po specialių apmokymų savanoris per savaitę prie telefono linijos praleidžia apie 20–30 valandų.

Paremti galima ir 5 litais

Šiuo metu tarnyba „Jaunimo linija“ lėšas savo veiklai gauna iš valstybinių įstaigų bei privačių asmenų. Kaip pasakojo P.Skruibis, kiekvienas privatus asmuo organizacijai kas mėnesį gali paaukoti nors ir po 5 Lt. „Jaunimo linija“ nori būti kuo mažiau priklausoma nuo valstybės ir politikų, todėl kviečia prisidėti privačius asmenis.

„Jei žmogus paaukotų 10 Lt, jis greičiausiai net nepajustų, kad tų pinigų trūksta jo sąskaitoje, o mums tai leidžia atsiliepti į 3 skambučius“, – tikino P.Skruibis.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min