Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas nemato priežasčių atsistatydinti

Arvydas Sekmokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas tvirtina nematąs reikalo trauktis iš posto po nesėkmingai pasibaigusio strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinę (VAE) konkurso. Anot jo, jėgainės Lietuvoje statybos yra smarkiai pasistūmėjusios į priekį.

Pirmadienį Seimo frakcija „Tvarka ir teisingumas“ pranešė pradedanti rinkti parašus dėl interpeliacijos ministrui. Priekaištų A.Sekmokui pažėrė ir koalicijos partneriai. Jungtinė (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcija išplatino pranešimą, kuriame dėl branduolinės jėgainės konkurso pliekia ne tik A.Sekmoką, bet ir susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį.

Liberalcentristo Algio Čapliko ir „prisikėlėlio“ Arūno Valinsko nuomone, Pietų Korėjos bendrovė „Korea Electric Power Corporation (KEPCO)“ iš konkurso galėjo pasitraukti dėl nepalankios ir neskaidrios investicinės aplinkos bei prasto atsakingų ministrų pasirengimo Lietuvai strategiškai svarbioms deryboms.

„Aš manyčiau, kad šitie yra nepamatuoti. Mes girdėjome labai aiškius singnalus iš Varšuvos, keturių premjerų susitikime, kad projektas yra pasistūmėjęs. Tą patį yra konstatavęs Europos komisaras (energetikos komisaras Guentheris Oettingeris – aut. past.). Buvo atliktas didelis darbas, yra didelė pažanga, Baltijos energijos rinkos ir jungčių plano rėmuose (BEMIP) yra įkurta aukšto lygio branduolinės energetikos grupė“, – pirmadienį sakė A.Sekmokas.

E.Masiulis pirmadienį sakė dar neįsigilinęs į partnerių priekaištus, bet stebėjosi, kuo jis susijęs su atominės elektrinės konkursu. Jis tikino, kad „reikia toliau siekti, kad atominė elektrinė būtų Lietuvoje“. Paklaustas, ar koalicijoje neįsižiebė trintis, ministras tvirtino, jog „naujų kibirkščių koalicijoje nėra“.

Europinio lygmens projektas

Turime atskirti politinius ir komercinius procesus. Politinis procesas labai pasistūmėjo į priekį, o komercinis procesas tęsis, – sakė A.Sekmokas.A.Sekmokas kalbėjo, kad žlugus strateginio investuotojo konkursui, VAE projektas nesustoja. „Aš sakyčiau, tai yra perėjimas į kitą etapą. Šitame etape pasiruošėme kitam etapui, tai yra sudėliotas visų regionų partnerių dalyvavimas. Tai yra labai svarbi dalis, nes iki šiol jis buvo daugiau traktuojamas kaip Lietuvos projektas, dabar jis pakeltas į regioninį europinį lygį“, – sakė jis. 

Ministro teigimu, „turime atskirti politinius ir komercinius procesus. Politinis procesas labai pasistūmėjo į priekį, o komercinis procesas tęsis.“

Energetikos ministerijos vadovas tikino, kad Lietuva derybose su korėjiečiais atliko visus savo darbus: „Mes gavome įpareigojamą pasiūlymą, o tai yra labai didelis pasiekimas. Iš tikrųjų buvo teigiama, kad niekas neateis, niekas nesidomi, bet buvo gauti dokumentai, buvo konkretus pasiūlymas.“

A.Sekmokas tvirtino, kad VAE projekto tikslai išlieka tie patys – iki kitų metų vidurio „pasirašyti koncesijos ir akcininkų sutartis arba maksimaliai prie jų priartėti“.

A.Kubilius: partneriai remia toliau

Premjeras Andrius Kubilius pridūrė, kad sekmadienį Varšuvoje vykusiame Lenkijos ir Baltijos ministrų pirmininkų susitikime buvo „labai aiškiai įvardyta didelė pažanga įgyvendinant labai svarbius energetikos infrastruktūros projektus, neišskiriant nė vieno projekto: nei jungčių, kurios jau yra projektuojamos ir statomos, ar, sakysim, dujų jungčių, ir neišskiriant atominės elekrinės statybų Visagine“.

„Vakar dar kartą visi premjerai pasakė, kad visi yra suinteresuoti šių statybų tolesniu plėtojimu. Nedramatizuojamos konkurso aplinkybės, toliau vyks tiesioginės derybos su potencialiais investuotojais. Visi tikimės sėkmingai realizuoti šį projektą“, – kalbėjo A.Kubilius.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min