TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaroslavas Neverovičius svarstė galimybę atsistatydinti, kol jam nepaskambino prezidentė

Jaroslavas Neverovičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jaroslavas Neverovičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius svarsto galimybę pats parašyti atsistatydinimo pareiškimą, jei iš pareigų nesitrauks Lenkų rinkimų akcijos deleguota jo pavaldinė – energetikos viceministrė Renata Cytacka.

„Žinote, aš esu deleguotas Lenkų rinkimų akcijos. Tai jie sprendžia dėl to posto. Aišku, premjeras, kaip kabineto vadovas, irgi sprendžia. Pagaliau, prezidentė pasirašo dekretą. Mano vaidmuo – ketvirtas. Ketvirta galimybė yra mano asmeninis pareiškimas. Galimybių yra daug“, – antradienį ryte Seime sakė J.Neverovičius.

Jis pripažino svarstęs galimybę pareiškimą parašyti pats, tačiau kol kas buvo atkalbėtas prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Minčių įvairių kyla, bet šiandien sulaukiau prezidentės skambučio iš ryto ir jis mane nuteikia, kad nebūtinai tą sprendimą priimsiu“, – kad jį likti poste ragina prezidentė, sakė ministras.

Papildyta 12.35 val. Prezidentė nutyli

Prezidentė D. Grybauskaitė pokalbio su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi nekomentuoja. Lenkų rinkimų akcijai norint išlaikyti postuose ir viceministrę Renatą Cytacką, ir J.Neverovičių, prezidentė, anot jo, išsakė savo palaikymą pastarajam.

„Pokalbis su J.Neverovičiumi įvyko, tačiau jo turinio nekomentuojame“, – BNS pranešė Prezidentės Spaudos tarnyba.

Atleisti neleidžia partija

Pasak jo, tai, kad R.Cytacka nesitraukia iš pareigų yra „politinė linija“, todėl dėl jos atleidimo turėtų būti klausiama ne J.Neverovičiaus, o Lenkų rinkimų akcijos vadovybės.

Šios partijos frakcijos seniūnė Seime Rita Tamašunienė tvirtina, kad R.Cytacka turėjo atsistatydinti, tačiau to nedaro, nes pajuto, kad nebus grąžinama į pareigas.

„Ji vienintelė, kuri nuskambėjo, kad nebus priimta, nors nėra nieko padariusi, kas nesusiję su jos veikla ir galima korupcija, kai kiti viceministrai yra pakliuvę į tą juodąjį sąrašą. Partija nori, kad ji liktų ir mes ją palaikome“, – sakė R.Tamašunienė.

Pasak jos, partija neskaičiuoja, kuris iš pareigūnų – R.Cytacka ar J.Neverovičius – yra svarbesnis.

„Esame koalicijoje, yra mūsų postai ir viskas išlieka taip, kaip yra“, – sakė ji.

Premjeras: abu tikrai neliks

Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius, pirmadienį susitikęs su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininku Valdemaru Tomaševskiu teigia pasiekęs susitarimą, kad R,Cytacka pasitrauks.

„Sprendimai yra visiškai aiškūs ir išsakyti. Ponia R.Cytacka ir dėl kompetencijos negali užimti šių pareigų, ir ministras turi ją atleisti. Jis man anksčiau buvo pažadėjęs tai padaryti ir tiek“, – sakė jis.

Paklaustas, ar gali būti taip, kad dirbti liktų ir J.Neverovičius, ir R.Cytacka, pareiškė, kad to tikrai nebus.

Premjeras yra pateikęs ultimatumą J.Neverovičiui viceministrę ateisti iki antradienio vakaro. Jei jis to nepadarys, A.Butkevičius sako neteiksiąs paties J.Neverovičiaus ministru.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min