TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Erdvėlaivis „Žemė“ nusileido Jūrų muziejuje

Jūrų muziejuje šeimininkavo vaikai.
Jūrų muziejaus nuotr. / Jūrų muziejuje šeimininkavo vaikai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvieną rudenį vykstantis Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis „Žemė“ nusileido Klaipėdoje ir visą dieną tyrinės vandenų pasaulio paslaptis. Nuo pat ryto Lietuvos jūrų veikia povandeninio pasaulio stebėjimo laboratorija, kurioje jaunieji tyrėjai, padedami Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto ir Lietuvos jūrų muziejaus specialistų, neria į vandenų pažinimo gelmes.

Daugiau nei 200 vaikų iš visos Lietuvos atvyksta į specialiai šiam festivaliui kurtus mokslinius edukacinius užsiėmimus. Ruonių „tėčiu“ vadinamas Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas papasakos apie Baltijos jūros situaciją bei joje gyvenančius stambiausius žinduolius – Baltijos pilkuosius ruonius, bus demonstruojamas filmas apie ruonių gelbėjimą. Ir, be abejo, vaikai galės tiesiogiai susipažinti su šiais gyvūnais muziejaus ekspozicijoje. O čia gyvena net septyni Baltijos pilkieji ruoniai ir trys Rytų Atlanto paprastieji.

Akvariumo vedėjas Saulius Karalius aiškins vandens chemines savybes, vaikai sužinos, kodėl jūriniai gyvūnai ... geria vandenį, kodėl vandens čiuožikas nenuskęsta. Grožėdamiesi medūzų, koralų ir Baltijos jūros akvariumais, sužinos, kuo skiriasi šių akvariumų vandens cheminės savybės. O laboratorijoje moksliukai patys tyrinės vandenį.

Mažiausi festivalio dalyviai keliaus vandens keliu edukaciniame užsiėmime „Lašelis – Baltijos jūra", supažindinančiame su Baltijos jūra, jos ekologija, gyvūnų ir augalų rūšimis.

Atviroje laboratorijoje „Pažinkime Baltijos jūros ir Kuršių marių dugną" Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto mokslininkai demonstruos Jūrų dugno tyrimams naudojama įrangą – nuo klasikinių mechaninių įrenginių iki nuotolinio valdymo povandeninių vaizdo kamerų, savaeigių robotų ir mikroelektrodų. Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai patys išbandys biologinių bei geologinių jūros tyrimų įrenginius, susipažins su naro-tyrėjo darbu.

Be abejo, jaunieji tyrėjai bene labiausiai laukia galimybės susipažinti su muziejaus gyvaisiais eksponatais. Didžiausią muziejaus gyvūną – vos ne toną sveriantį Šiaurės jūrų liūtą Piratą – pristatys jo treneris Filipas Butkinas. O linksmoji Kalifornijos jūrų liūtų komanda pasirodys su juos treniruojančiais specialistais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min