Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES aplinkos ministrai Vilniuje: naujasis tarptautinis susitarimas dėl klimato kaitos turėtų paskatinti šalis imtis drąsių ir ryžtingesnių veiksmų

Europos Komijios narės Connie Hedegaard ir aplinkos ministro Valentino Mazuronio spaudos konferencija vykstant neformaliam aplinkos ministrų susitikimui.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Europos Komijios narės Connie Hedegaard ir aplinkos ministro Valentino Mazuronio spaudos konferencija vykstant neformaliam aplinkos ministrų susitikimui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neformalaus ES aplinkos ministrų susitikimo dalyviai, aptarę augančias verslo galimybes pereiti prie mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetančios gamybos ir „žaliosios“ ekonomikos, išreiškė didelį susirūpinimą, kad nepakanka šiuo metu suplanuotų veiksmų grėsmingam žemės paviršiaus temperatūros kilimui sustabdyti. Jų nuomone, naujasis tarptautinis susitarimas dėl klimato kaitos, kurį ketinama pasirašyti 2015 m., turėtų paskatinti šalis imtis drąsių ir ryžtingesnių veiksmų.

Pirmininkaudamas šiam susitikimui, Lietuvos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pažymėjo, kad pasirengimas Varšuvos konferencijai – vienas svarbiausių prioritetų Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. „Mūsų tikslas – pasirengti taip, kad 2015 m. galėtume patvirtinti visuotinį teisiškai privalomą tarptautinį susitarimą, kuris užtikrintų ambicingus ir efektyvius visų pasaulio šalių veiksmus kovojant su klimato kaita“, – pabrėžė ministras. „Labai svarbu, kad sudėtingo tarptautinių derybų proceso metu ES ir Europos ekonominės erdvės valstybės laikytųsi vieningos pozicijos ir bendrai sutartų, kokius sprendimus reikės priimti Varšuvoje“.

Šios dienos diskusijas praturtino Kinijos derybininkas klimato kaitos mažinimo klausimais, Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos pirmininko pavaduotojas Xie Zhenhua. Jis pristatė savo šalyje vykdomas priemones klimato kaitai mažinti ir jos požiūrį į derybas dėl tarptautinio susitarimo. Nors Kinijai tenka net penktadalis visų pasaulyje išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, ji pastaruoju metu nemažai nuveikė kurdama ir diegdama prekybos apyvartiniais taršos leidimais bandomąsias programas ir yra strateginė derybų, kurios nulems visuotinio susitarimo pasirašymo 2015 m. sėkmę, partnerė.

ES Komisijai atstovaujanti ES klimato kaitos komisarė Connie Hedegaard ir  susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį, kad konferencijos Varšuvoje metu būtina siekti pažangos net keliose srityse. Konkrečių rezultatų reikia diegiant rinkos mechanizmus, kuriant išmatuojamas, atsiskaitomas ir patikrinamas apskaitos taisykles. Užfiksavus pasiektus rezultatus, siūloma nustatyti įsipareigojimus iki 2020 metų. Valstybės raginamos nedelsiant pateikti savo pasiūlymus naujajam tarptautiniam susitarimui dėl tikslų mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus.

Šiandieninį susitikimą aplinkos ministras Valentinas Mazuronis vertina kaip sėkmingą ir konstruktyvų. „Tikiuosi, kad pasikeitimas nuomonėmis leido visiems mums geriau suprasti, kokius turime priimti sprendimus Varšuvoje ir kokius veiksmus  atlikti ateinančias metais, kad 2015-aisiais patvirtintume visuotinį tarptautinį klimato kaitos susitarimą“, – sako ministras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min