Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 16d. 17:46

ES diplomatijos vadovai Briuselyje svarstė ekonominės krizės įveikimo, energetinio saugumo ir Rytų partnerystės klausimus

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių taryboje Briuselyje kovo 16 dieną aptartas pasirengimas kovo 19-20 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame ketinama svarstyti ekonominės krizės įveikimo, energetinio saugumo, Rytų partnerystės ir kitus klausimus.

Aptariant ekonominio nuosmukio įveikimo priemones, Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pažymėjo, kad makrofinansinis stabilumas yra svarbi Europos ekonomikos atsigavimo prielaida.

„Svarbu, kad Europos Vadovų Taryba pabrėžtų solidarumo, kaip pamatinės ES vertybės, reikšmę, ir pakviestų Europos Komisiją bei ES Tarybą imtis reikiamų veiksmų, kad būtų užtikrintas bendradarbiavimas su tarptautinėmis finansinėmis institucijomis, o prireikus prisidėti prie finansinės padėties ES valstybėse stabilizavimo“, – sakė ministras V.Ušackas.

Ministras taip pat pasveikinimo ES ketinimą padidinti finansinę paramą ES narių biudžetams subalansuoti.

Aptariant Europos ekonomikos atgaivinimo planą, ministras V.Ušackas pažymėjo, kad reikia sprendimo, kuris įgaliotų laiku pradėti kritinius energetikos projektus, vadovaujantis ne tik projektų brandumo, bet ir svarbos energetiniam saugumui kriterijumi. Lietuvai, pasak ministro, ypač svarbi ES finansinė parama elektros jungčiai su Švedija, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Ministras pasveikino Komisijos ir ES pirmininkaujančios Čekijos pastangas stiprinti ir plėtoti Rytų partnerystę. Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad kovo mėnesį Europos Vadovų Taryboje bus labai svarbu patvirtinti ambicingą deklaracijos dėl Rytų partnerystės tekstą, kuris suformuluos aiškią santykių plėtojimo su ES Rytų kaimynėmis – Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina – strategiją. Lietuva sieks, kad būtų išlaikytas Komisijos komunikate dėl Rytų partnerystės pateiktų pasiūlymų ambicingumas, o iniciatyva apimtų tokias svarbias veiksmų kryptis kaip laisvos prekybos erdvių sukūrimas, vizų režimo palengvinimas, papildomas finansavimas, įšaldytų konfliktų sprendimas ir daugiašalio bendradarbiavimo skatinimas.

Taryboje buvo priimtas sprendimas pratęsti 2008 metų spalio 13 dieną įsigaliojusį kelionių apribojimą aukštiems Baltarusijos pareigūnams dvylikai mėnesių ir suspenduoti jų taikymą devyneriems mėnesiams. Ministras V.Ušackas akcentavo, kad ES politika Baltarusijos atžvilgiu turi būti formuluojama atsižvelgiant į šalyje vykstančius procesus ir žmogaus teisių ir demokratijos principų įgyvendinimą.

Ministras V.Ušackas pažymėjo, kad Lietuvos interesas yra nepriklausoma, stabili, laisvos rinkos dėsniais funkcionuojanti Baltarusija, kuri žengtų žingsnius atviros, demokratinės visuomenės įtvirtinimo link.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min