Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 23d. 12:49

ES lėšomis ketinama rekonstruoti Panemunės-Senamiesčio dviračių taką

Kadangi senamiestyje dviračių takų žymėjimas nusitrynęs, kauniečiai ir atvykėliai dviratininkai priversti „nardyti“ tarp žmonių.
Aliaus Koroliovo nuotr. / Pastarąją vasarą Kauno senamiestyje dviračių takas net nebuvo pažymėtas.

Kauno miesto savivaldybė teiks paraišką projektui „Dviračių infrastruktūros plėtra Kauno mieste: Panemunės–Senamiesčio dviračių tako rekonstrukcija“. Tam pritarė miesto taryba.

Projekto įgyvendinimo metu bus rekonstruotas Panemunės-Senamiesčio dviračių takas, nuo Vytauto Didžiojo bažnyčios iki Panemunės tilto (7 kilometrai), taip pat įrengti dviračių stovai, apšvietimas ir kita reikalinga infrastruktūra dviračių takui.

Atnaujinus senąjį dviračių taką miesto dviratininkai galės patogiau nuo centro pasiekti Šančius ir Panemunę.

„Suskaičiuota, kad šiuo metu Kaune yra apie 48 kilometrus dviračių takų. Rekonstrukcijos projektui pasirinktas šis dviračių takas, atsižvelgiant į dviratininkų pasiūlymus ir tai, jog jo gelžbetonio danga labiausiai susidėvėjusi. Ateityje planuojama suremontuoti ir atnaujinti ir likusius miesto dviračių takus“, – sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Planuojamos dviračių tako rekonstrukcijos išlaidos sieks apie 2,6 mln. litų. Tiksli projekto vertė bus žinoma parengus projekto paraišką, galimybių studiją, techninį projektą ir įvykdžius viešojo pirkimo konkursus. Projektas 15 proc. bus finansuojamas Kauno miesto savivaldybės lėšomis (apie 309 tūkst. litų) ir ES struktūrinių fondų paramos lėšomis pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą.

Planuojama, kad dviračių tako Panemunė-Senamiestis rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti 2012 metų pradžioje, kai bus parengta galimybių studija ir techninis projektas. Šis dviračių takas yra vienas iš seniausiai nutiestų miesto dviračių takų.

Kauniečiams šis takas patrauklus, tačiau pastaraisiais metais daugelis juo važiuojančių dviratininkų skundžiasi dėl itin prastos kelio dangos būklės, taip pat kitų problemų.

Šis dviračių takas nutiestas Nemuno pakrantėje, šalia Nemuno salos, kur baigiama statyti Žalgirio arena. Artimiausiu metu planuojama, kad padidės lankytojų srautai į šią vietą, todėl atnaujintas dviračių takas leistų užtikrinti geresnį susisiekimą ekologinėmis priemonėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min