Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 29d. 12:10

ES lyčių lygybės indekse Lietuva pakilo per vieną poziciją

Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę
Swedbank nuotr. / Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę
Europos Sąjungos (ES) lyčių lygybės indekse Lietuva pakilo per vieną poziciją ir užima 22-tą vietą. Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) ketvirtadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje paskelbto tyrimo duomenimis, Lietuva lyčių lygybės reitinge surinko 56,3 taškus iš 100 galimų.

Nuo ES vidurkio Lietuva atsilieka daugiau kaip 11 balų, šalies vertinimas, palyginti su 2010 metų rodikliu, išaugo 1,4 balo, palyginti su 2017 metais – 0,8 balo. Indeksas sudarytas daugiausiai remiantis 2018 metų duomenimis, skelbia EIGE.

Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje pažymima, kad su 67,9 balų vidurkiu Europos Sąjungai truks mažiausiai 60 metų pasiekti lyčių lygybę, jei bus judama dabartiniu greičiu, nes rodiklis gerėja maždaug per pusę punkto kasmet.

Matome lėtą, bet stabilų judėjimą į priekį, tačiau šiemet yra didelis pagrindas susirūpinti.

Aukščiausias pozicijas užima Švedija, Danija, Prancūzija, tarp padariusių didžiausią progresą išskiriamos Italija, Liuksemburgas, Malta, žemiausias indeksas yra Graikijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje.

„Matome lėtą, bet stabilų judėjimą į priekį, tačiau šiemet yra didelis pagrindas susirūpinti. Koronaviruso pandemija kelia didelę grėsmę lyčių lygybės progresui ir negalime leisti tam atsitikti“, – instituto pranešime cituojama jo direktorė Carlien Scheele.

Instituto direktorė pabrėžė, kad daugelyje sričių Europos dar laukia ilgas kelias link lyčių lygybės, ypač skaitmeninėje erdvėje.

„Mūsų dabartis ir ateitis darosi vis labiau skaitmeninės, todėl turime užtikrinti, kad moterys ir mergaitės užimtų deramą dalį šiame sektoriuje ir būtų paskatintos prisidėti prie jo augumo“, – teigia EIGE vadovė.

Lietuva indekse kartu su Malta išskiriamos kaip turinčios po vieną moterį Ministrų kabinete. Būtent moterų trūkumas Vyriausybėje pernai lėmė, kad Lietuva 2019 metų indekse krito iš 19-osios į 23-ąją vietą.

Lietuvos progresas Lyčių lygybės indekse išskiriamas piniginėje srityje nurodant, kad šiuo aspektu Lietuvos rodiklis augo 22 proc., Lietuva taip pat teigiamai įvertinta moterų užimtumo srityje.

Daugiau kaip 75 proc. užimtumas darbo rinkoje buvo pasiektas 23 šalyse vyrų grupėje ir tik keturiose valstybėse – moterų grupėje, tai yra Vokietijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Švedijoje.

Lyčių lygybės indeksas įvertina progresą lyčių lygybės srityje Europos Sąjungos valstybėse nuo 2010 metų.

Pernykščiame indekse Lietuva surinko 55,5 balo iš 100 galimų ir nuo ES vidurkio atsiliko beveik 12 balų. Šalis tuomet per dvejus metus smuktelėjo iš 19-osios į 23-ąją vietą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min