Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 16:51

ES parlamentų pirmininkai įspėja Rusiją dėl ekonominių sankcijų

Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Europos Sąjungos parlamentų pirmininkų konferencija

Antradienį darbą Seime baigė tris dienas trukusi Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencija, kurioje didžiausias dėmesys buvo skirtas tarpparlamentiniam bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis ir Ukrainos situacijai įvertinti.

Baigiamajame posėdyje ES parlamentų pirmininkai priėmė išvadas, kuriose smerkiama Rusijos karinė intervencija Kryme ir jo neteisėta aneksija. Kaip pabrėžiama išvadose, ES parlamentų pirmininkai remia ES taikomas tikslines sankcijas Rusijos pareigūnams, tiesiogiai atsakingiems už karinę intervenciją Kryme, ir palaiko papildomas priemones, įskaitant ekonomines sankcijas, jei Rusijos Federacija imtųsi tolesnių veiksmų, destabilizuojančių padėtį Ukrainoje.

Parlamentų pirmininkai skatina atitinkamas institucijas parengti pirmąją finansinės paramos dalį Ukrainai kuo anksčiau, siekiant užtikrinti ekonominį stabilumą šalyje ir būtiniausių struktūrinių reformų greitą įgyvendinimą.

ES parlamentų vadovai taip pat smerkia visus veiksmus, kurie kelia pavojų Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui, ir separatistinę veiklą ir išorės jėgų kurstomas provokacijas, siekiant destabilizuoti rytų Ukrainą ir visą šalį.

„Parlamentų pirmininkai skatina atitinkamas institucijas parengti pirmąją finansinės paramos dalį Ukrainai kuo anksčiau, siekiant užtikrinti ekonominį stabilumą šalyje ir būtiniausių struktūrinių reformų greitą įgyvendinimą“, – teigiama išvadose.

Tarpparlamentinis bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis yra tiesiogiai susijęs su vienu iš keturių pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetų.

Priimtose išvadose taip pat dėmesys skiriamas parlamentų vaidmeniui kuriant ES gerovę po ekonomikos ir finansų krizės, subsidiarumo patikros pamokoms parlamentuose ir tarpparlamentiniam bendradarbiavimui laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min