Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 12:25

ES pirmininkavimui besiruošianti Vengrija žada spręsti Centrinės Europos energetikos klausimus

Elektros perdavimo linija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Elektros perdavimo linija
Penktadienį Vyriausybėje vyko ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus ir Vengrijos premjero Viktoro Orbano susitikimas. Kadangi Vengrija 2011 metais pirmą kartą pirmininkaus ES, Vengrijos ministras pirmininkas pristatė kitų metų pirmojo pusmečio Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės prioritetus.

„Vengrija nuo sausio 1 d. perima pirmininkavimą ES ir mes turėjome labai gerą progą aptarti svarbiausius klausimus, kurie Vengrijos pirmininkavimo metu bus sprendžiami. Ateinantis pusmetis bus svarbus, nes vasario pradžioje rengiama speciali Vadovų taryba aptarti energetikos reikalus. Mes manome, kad energetikos reikalai ne tik mums, ne tik mūsų regionui, bet ir visai Europai šiuo laikotarpiu yra ypač svarbūs“, – kalbėjo Lietuvos premjeras. A.Kubilius taip pat pabrėžė, kad Vengrijos pirmininkavimo laikotarpiu daug dėmesio bus skiriama ES Rytų partnerystės programai. Tai yra vienas svarbiausių Lietuvos ir Vengrijos bendrų interesų.

Vengrijos premjeras džiaugėsi sklandžiu Vengrijos ir Lietuvos bendradarbiavimu ir teigė, kad Vengrijos prezidentavimo ES laikotarpis leis labiau koncentruotis į visai Centrinei Europai svarbius klausimus, tarp jų ir tuos, kurie susiję su energetika. Pasak Vengrijos ministro pirmininko, energetika yra svarbiausias prioritetas didžiojoje dalyje Centrinės Europos valstybių, o Vengrijos ir Lietuvos požiūris energetiniais klausimais sutampa šimtu procentų.

Ministras pirmininkas A.Kubilius Vengrijos premjerui susitikimo metu iškilmingai įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didįjį kryžių už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min