Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 15:00

ES priešgaisriniai orlaiviai prisidėjo prie gaisrų gesinimo operacijos Eubojos saloje

Graikijos ugniagesiai kovoja su gaisru.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Graikijos ugniagesiai kovoja su gaisru.

Graikija ketvirtadienį pasiuntė beveik 400 ugniagesių, mėginančių padedant Europos Sąjungos atsiųstiems priešgaisriniams orlaiviams užgesinti jau trečią dieną Eubojos salos vertingus pušynus siaubančius didelius gaisrus.

„Šiandien esame nusiteikę optimistiškiau, nes vėjas aprimo“, – sakė visuomeniniam transliuotojui ERT Eubojos civilinės saugos vyriausiasis pareigūnas Jorgas Kostopulas.

Ugniagesiai sugebėjo suvaldyti gaisrą vienoje dauboje netoli Platanos kaimo, dalyvaujant beveik 100 mašinų, devyniems sraigtasparniams ir 12 lėktuvų, įskaitant du atsiųstus iš Italijos ir vieną – iš Ispanijos.

„Darome viską, ką galime, kad įrengtume papildomas priešgaisrines juostas prie šio kaimo“, - sakė J.Kostopulas, ekskavatoriui šalimais kasant griovį.

Šis gaisras padarė neišmatuojamą žalą kalnuose esančiam 550 ha Agrilicos gamtos draustiniui.

Vietos bendruomenės seniūnas Dimitris Janucas sakė interneto televizijai „Open“, kad miškas buvo „visiškai nuniokotas“, bet pripažino, kad gaisras tebeliepsnoja, tad pareigūnai kol kas „negali nuodugniai įvertinti žalos masto“.

Gaisras antrojoje pagal dydį Graikijos saloje įsiplieskė antradienį paryčiais ir privertė evakuoti keturis kaimus, įskaitant Plataną.

ES humanitarinės pagalbos komisaras Christas Stilianidis trečiadienį pareiškė, kad Graikijos pastangos mobilizuoti savo pajėgas yra „pavyzdinės“, ugniagesių brigadoms sugebėjus apsaugoti gyvenamąsias teritorijas.

Antradienį vienas ugniagesys apdegė mėgindamas pervažiuoti motociklu liepsnojantį plotą. Taip pat sudegė trys poilsiautojams priklausę automobiliai, nurodė vietos meras.

Tačiau nebuvo jokių kitų pranešimų apie sužeistus arba dūmais apsinuodijusius žmones, kuriems būtų prireikę hospitalizacijos.

Graikijoje nuo praeito savaitgalio įsiplieskė virtinė miškų gaisrų, sparčiai plitusių pučiant smarkiam vėjui ir kepinant 40 Celsijaus laipsnių kaitrai.

Premjeras Kiriakas Micotakis antradienį nutraukė savo vasaros atostogas ir grįžo į Atėnus. Jis paragino ES dar labiau sustiprinti priešgaisrines tarnybas.

Klimato kaitos poveikis

„Klimato kaitos poveikis reikalauja savo duoklės Pietų Europoje, todėl privalu Europos lygiu sustiprinti ES gelbėjimo mechanizmą“, – trečiadienį kalbėjo K.Micotakis.

Jis taip pat gyrė ugniagesių brigadas, kurioms kasdien tenka reaguoti vidutiniškai į 50 iškvietimų dėl miškų gaisrų.

„Žinau, kad mūsų ugniagesiai, ypač per pastarąsias penkias dienas, atidavė visas jėgas. Jiems tenka apseiti be miego ir dažnai – be maisto“, – pabrėžė premjeras.

Antradienį taip pat buvo gesinami gaisrai Taso saloje, centrinėje Bojotijos srityje ir Peloponeso regione.

Pirmadienį buvo suvaldytas didelis gaisras, sukėlęs pavojų namams Atėnų rytiniame priemiestyje Peanijoje. Ant šalimais esančio Himeto kalno sudegė mažiausiai du namai ir buvo apgadinta radijo retransliavimo stotis.

Sekmadienį po dvi dienas trukusių pastangų buvo suvaldytas gaisras Elafoniso salelėje Peloponeso regione.

Dar du gaisrai šeštadienį buvo užgesinti Maratono vietovėje netoli pajūrio kurorto Mačio, kur pernai per didžiausią visų laikų su gaisrais susijusią tragediją Graikijoje žuvo 102 žmonės.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min