Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 14d. 12:18

ES šalių URM konsultacijose Budapešte aptarti 2011 metų užsienio politikos prioritetai

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas sausio 13–14 dienomis Budapešte dalyvavo 27 Europos Sąjungos šalių narių užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijose, kuriose pasikeista nuomonėmis dėl ES užsienio politikos prioritetų 2011 metais, aptarti santykiai su ES rytų kaimynėmis ir padėtis Sudane.

Tokios konsultacijos tradiciškai vyksta kas pusmetį pirmininkavimą ES pradėjusioje šalyje.

Vengrijos sostinėje taip pat vyko susitikimas su JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton padėjėju, atsakingu už Europos ir Eurazijos reikalus, Philu Gordonu.

E.Bajarūnas pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais prioritetus, pareiškė poziciją dėl ESBO biuro Minske uždarymo, pasisakė dėl ESBO ir ES veiksmų, prisidedančių prie besitęsiančių konfliktų Moldovoje, Gruzijoje ir Kalnų Karabache sprendimo.

Lietuvos URM politikos direktorius pabrėžė, kad turėtų būti išnaudojama stiprėjanti Turkijos įtaka Balkanuose, Pietų Kaukaze, Artimuosiuose Rytuose ir Vidurinėje Azijoje. Tam reikėtų didesnio ES ir Turkijos veiksmų koordinavimo.

Vengrija pusmečio pirmininkavimą ES perėmė sausio 1 dieną. Lietuva pirmininkaus ES 2013 metų antrąjį pusmetį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min