Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES strategijoje „2020“ Lietuvai svarbiausias užimtumo augimas

Dalia Grybauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį, kovo 25 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta dviejų dienų darbo vizito į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos Vadovų Tarybos posėdyje.

ES Vadovų Taryba svarstys Europos Komisijos parengtas Europos Sąjungos ekonominės ir socialinės raidos iki 2020 metų gaires, teigiama pranešime spaudai.

„Mūsų tikslas – ekonomiškai stipri, išsilavinusi ir konkurencinga Europos Sąjunga. Tai pasieksime tik įveikę krizę ir sėkmingai įgyvendindami Europos Sąjungos raidos iki 2020 metų strategiją. Tarp Lietuvai svarbiausių šios strategijos tikslų – garantuotas užimtumo augimas, skurdo lygio ribojimas, socialinės atskirties mažinimas, investicijų į ekonomiką, grįstą modernaus mokslo pasiekimais ir aukštos kvalifikacijos specialistais, užtikrinimas. Lietuvai taip pat labai svarbu, kad būtų panaikintos visos kliūtys augti. Todėl Briuselyje pasisakysiu už Europos Sąjungos energetikos vidaus rinkos sukūrimą – kuo greičiau panaikinti fragmentaciją ir sujungti energetikos tinklus," – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Europos Komisijos siūlomi tikslai numato 20–64 metų amžiaus žmonių užimtumą padidinti iki 75 procentų ir 3 procentus ES bendrojo vidaus produkto skirti mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai. Energetikos ir klimato kaitos srityje – energijos poreikį sumažinti 20–čia procentų ir tiek pat padidinti energijos panaudojimo efektyvumą, šiltnamio dujų išmetimą sumažinti 20–30 procentų.

Švietimo srityje siūloma mokyklos nebaigusių asmenų skaičių Europos Sąjungoje sumažinti nuo 15 iki 10 procentų, ir siekti, kad bent 40 procentų trisdešimtmečių kartos asmenų įgytų aukštąjį išsilavinimą. Be to, Europos Komisija ragina ES šalis ketvirtadaliu sumažinti žemiau nacionalinės skurdo ribos gyvenančių žmonių skaičių.pES Vadovų Taryba taip pat įvertins ES ir jos valstybių narių pastangas įveikti dabartinę ekonomikos krizę, surengs preliminarias diskusijas dėl pasirengimo G20 šalių aukščiausiojo lygio susitikimui, aptars tolesnę su Kopenhagos klimato kaitos konferencija susijusią veiklą.

Komentarai
Temos Strategija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min