Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 27d. 21:20

ESBO davė slaptas rekomendacijas Lietuvai ir Lenkijai tautinių mažumų klausimu

ESBO vėliava
„Scanpix“ nuotr. / ESBO vėliava

Lietuvoje viešintis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) aukštasis komisaras tautinių mažumų klausimais Knutas Vollebeakas prisipažino, kad suformuluotos rekomendacijas Lietuvai ir Lenkijai, kaip spręsti tautinių mažumų problemas. Tačiau kokios jos, komentuoti atsisakė, nes esą visi patarimai konfidencialūs.

Antradienį K. Vollebeakas planuoja susitikti su Dalia Grybauskaite.

Aukštas valdininkas pareiškė, kad po praeito vizito į Lietuvą jo nuomonė apie tautinių mažumų padėtį nepasikeitė. Praėjusių metų lapkričio mėnesi jis sakė, kad tarp lietuvių ir lenkų tautinės mažumos yra jaučiama įtampa. „Mes susirūpinę. Čia yra jaučiama įtampa. Ne konfliktas, bet įtampa. Mano tikslas yra pasistengti įvardyti problemą, kol tai dar netapo rimtu konfliktu“, – K. Vollebeakas sakė LTV laidai „Šiandien“.

Dabar svečias iš Briuselio ketina susitikti ne tik su Lietuvos valdžios atstovais, bet ir su Lietuvos lenkų tautinės mažumos atstovais.

Jis taip pat pareiškė, kad ESBO suformulavo rekomendacijas Lietuvai ir Lenkijai.

„Pranešimas iki galo dar nebaigtas, bet yra rekomendacijos abiejų šalių vyriausybėms. Mes stebim situaciją ir tiriam, kaip galime padėti realizuojant šias rekomendacijas. Bet šiandien aš negaliu jums pasakyti, kokias rekomendacijas gavo Lietuva ir Lenkija. Visi mano kontaktai su valdžios atstovais yra konfidencialūs“, – pasakė PBK laidai „Litovskoe vremia“ K. Vollebeakas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min