Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ESBO rinkimų stebėjimo misijai pirmąsyk vadovaus Lietuvos atstovė

Vilija Aleknaitė-Abramikienė
Vilija Aleknaitė-Abramikienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (toliau–ESBO) Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė Vilija Aleknaitė-Abramikienė paskirta vadovauti Turkijos prezidento rinkimų stebėjimo misijai.

ESBO vadovo pareigas šiuo metu einantis Šveicarijos užsienio reikalų ministras Didieris Burkhalteris V.Aleknaitę-Abramikienę skyrė misijos specialiąja koordinatore. Tokioms pareigoms Lietuvos delegacijos ESBO atstovas nominuotas pirmą kartą.

Specialusis koordinatorius vadovauja bendriems ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių tarnybos (angl. ODIHR), ESBO Parlamentinės Asamblėjos ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos deputatų posėdžiams. Jis taip pat atsakingas už stebėjimo misijos išvadas, požiūriai į kurias deputatų gretose dažnai skiriasi ir sutampa nebent idealiu atveju.

ESBO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentės Ilkka Kanerva teigimu, LR Seimo narė V.Aleknaitė-Abramikienė misijos specialiąja koordinatore pasirinkta dėl savo ilgametės politinės patirties, nes jos reikalauja specifinė situacija Turkijoje.

Patikėtomis pareigomis ne tik parodytas didelis pasitikėjimas, tačiau kartu uždėta nemaža atsakomybė.

V.Aleknaitės-Abramikienės savo ruožtu pažymi, jog patikėtomis pareigomis ne tik parodytas didelis pasitikėjimas, tačiau kartu uždėta nemaža atsakomybė.

Lietuvos atstovės ESBO teigimu, „Turkija yra itin sudėtingame regione: nereikia pamiršti, jog šalia yra Sirija, o ne taip toli – nesutarimų ir grupuočių skaldomas Irakas, – šie ir kiti faktoriai kelia grėsmę pačiai Turkijai.“  

Kita vertus, politikė pabrėžia, kad „Turkija yra šalis, besistengianti gyventi demokratiškai, šalis, kurioje valdžia perduodama rinkimų keliu, galiausiai, šalis, kuri priklauso NATO ir yra svarbi Vakarų atrama regione. Demokratijos raida joje mums yra didžiulė vertybė.“ Galiausiai, kaip stebėjimo misijos specialioji koordinatorė, V.Aleknaitė-Abramikienė prideda, jog dės visas pastangas, „kad tarptautinės bendruomenės pozicija pirmųjų tiesioginių Turkijos prezidento rinkimų atžvilgiu būtų kuo vieningesnė.”

Turkija, kurios prezidento rinkimų pirmasis turas vyks jau 2014 m. rugpjūčio 10 d., pastaraisiais metais skelbiasi įgyvendinanti rinkimų sistemos reformas. ESBO, savo ruožtu 2011 m. vykdžiusi Turkijos parlamento rinkimų stebėjimo misiją, atskleidė su reformomis susijusių ir nerimą keliančių tendencijų, tarp jų – ir išraiškos laisvės ribojimų.

ESBO – didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, vienijanti 57 Šiaurės Amerikos, Europos bei Centrinės Azijos šalis ir skirta sutartinių saugumo politikų kūrimui.  Lietuva, ESBO priklausanti nuo 1991 m., organizacijai pirmininkavo 2011 m. – pirmoji iš Baltijos valstybių.

Nuo 1993 m. daugiau kaip 5000 ESBO parlamentarų ir personalo darbuotojų stebėjo kiek daugiau nei 130 rinkimų, vykusių 30 šalių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min