Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 28, 22:29

ESO: be elektros dar yra apie 11 tūkst. namų, situacija – kritiška

Vartotojų be elektros energijos sumažėjo nuo 17 tūkst. (dieną) iki 11 tūkst., praneša Energijos skirstymo operatorius (ESO). Neatstatytose elektros tinklo oro linijų atkarpose situacija išlieka labai sudėtinga ar net kritiška.
Elektros stulpas prie Veržuvos gatvės
Elektros stulpas prie Veržuvos gatvės / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, prioritetas teikiamas atjungimams, įvykusiems naktį iš sausio 25 į sausio 26 dieną. Gedimų dar yra keliose linijose Alytaus regione (Varėnos bei Druskininkų teritorijos). ESO nurodo, kad siekiant prijungti bent atskiras linijų atkarpas, vežami generatoriai.

„Tačiau tikėtina, kad keli šimtai vartotojų be elektros gali likti ir rytoj. Yra atkarpų kur linijos nutrūkusios keliasdešimtyje taškų, ant jų skirtingose vietose yra užkritę po keliolika medžių, atstačius linijas vienose vietose, medžiai lūžta kitose – formuojasi nauji gedimai.

Kartais tą pačią liniją atstatinėti tenka net po keturis kartus. Nesutvarkyti liko tik patys sudėtingiausi ruožai. Bandant pasiekti atokiausias gedimo vietas technika ir net padedančių ugniagesių automobiliai klimpsta, seniūnijų duoti traktoriai – taip pat“, – rašoma pranešime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Filaretų gatvė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Filaretų gatvė

Anot ESO, lygiagretus prioritetas yra kitų regionų elektros tinklo oro linijoms pagal atsijungimo trukmes ir atsijungusių klientų skaičių.

Gedimų atstatymas tebevyksta. Naujausiais, sausio 28 d. 19-20 val., ESO duomenimis, dėl ant elektros oro linijų nuo gausaus sniego nuvirtusių medžių visoje Lietuvoje be elektros yra apie 11 tūkst. namų ūkių.

Vartotojų be elektros regionuose skaičius:

  • Vilniaus regione apie 5,7 tūkst.
  • Utenos regione apie 2,6 tūkst.
  • Alytaus regione apie 2,5 tūkst.
  • Kauno regione apie 350

Iš viso elektros energijos tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei 3 minutes, atnaujintas apie 250 tūkst. klientų (įskaitant pasikartojančius gedimus). Likusi dalis gedimų, apie 40 proc., sutvarkomi automatikos veikimo pagalba.

„Primename, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

ESO specialistai dirba dieną ir naktį, kad elektros tiekimas būtų atkurtas kuo operatyviau. Mobilizuotos tiek operatyvinės brigados, tiek kiti padaliniai, kurie gali vykdyti darbus. Gedimus taiso apie 200 brigadų.

Atsižvelgiant į situaciją smarkiai sustiprintas klientus telefonu aptarnaujančių specialistų kiekis. Klientų aptarnavimas telefonu vyksta visą parą.

Dingus elektrai vartotojams gedimą rekomenduojame registruoti specialioje formoje arba prisijungus ESO savitarnoje“, – teigiama pranešime spaudai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min